Önce kadınlara sonra Türk Bayrağına hakaret etmişti: Mehmet Akif Alakurt hakkında soruşturma başlatıldı

Sıla ve Adanalı dizilerinde rol aldıktan sonra oyunculuğu bırakan Mehmet Akif Alakurt, son dönemlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki çekiyordu. Geçtiğimiz aylarda kadınlara söylediği sözler nedeniyle uzun süre konuşulan Alakurt bu defa Türk bayrağına hakaret edince hakkında soruşturma başlatıldı.

26.07.2019 - 14:48
26.07.2019 - 23:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sıla ve Adanalı dizisinde rol alan kısa bir süre de olsa Zeytindalı dizisinde oynayan Mehmet Akif Alakurt son olarak 2014 yılında FOX TV’de yayınlanan emanet adlı dizi ile izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Bu dizinin ardından oyunculuğu bıraktığını açıklayan Mehmet Akif Alakurt uzun süre sessizliğini koruyor daha sonra kadınlarla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Kadınlara söylediği sözler nedeniyle birkaç ay önce büyük tepki çeken Mehmet Akif Kurt bu defa sosyal medya hesabından Türk bayrağını paylaşarak hakaret etti.

Soruşturma başlatıldı

Instagram hesabından Türk bayrağını paylaşan Mehmet Akif Alakurt, Paylaşımının altına; ‘Bu Rıfkı cumhuriyetinin bayrağı değil mi?’ şeklinde not düştü. Mehmet Akif Alakurt’un bu paylaşımı fark eden bir takipçisi polise ihbarda bulundu. İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü skandal paylaşımın ardından oyuncunun gönderisini inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda hazırlanan raporda Mehmet Akif Alakurt’un devletin egemenliğini alenen aşağıladığı ifade edilerek savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Mehmet Akif Alakurt hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Türk kadını için söylediği sözler tepki çekmişti

Eski oyuncu Mehmet Akif Alakurt daha önce sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Türk kadınlarına hakaret ederek, “Türk kadını nedir? Çıkarlarını elde edene kadar mükemmel kadını oynayan, her fikrini onaylayan ve bende öyle düşünüyorum diyen. Zaman geçtiğinde aynı fikirde olduğunu iddia ettiği düşüncelerle alakası olmadığı için esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir.” demiş, bu paylaşımları nedeniyle uzun süre konuşulmuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim