Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Ölüm Büyüsü Var Deyip Tecavüz Etti 75 Yıl Hapis Verildi

Son Güncelleme:
 Ölüm Büyüsü Var Deyip Tecavüz Etti 75 Yıl Hapis Verildi

Antalya’da kendisine başvuran kişilere ölüm büyüsü olduğunu söyleyip yüksek miktarda para alan ve sözde cin çıkarma seansları düzenleyerek çok sayıda kişiyi dolandıran, aynı zamanda 4 kişiye de cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen tutuklu Sanık Tali Yüksel Yeşilot, 75 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya’da kendisine gelen çok sayıda kişiyi ölüm büyüsü yapıldığına dair ikna eden ve cins çıkarma seansları düzenleyerek haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla tutuklanan Tali Yüksel Yeşilot ve tutuksuz yargılanan eşi Öznur Yeşilot’un yargılandığı davalarda bugün karar duruşması görüldü. Antalya 6’ıncı Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu Sanık Tali Yüksel Yeşilot ve tutuksuz yargılanan sanık Öznur Yeşilot katıldı. Duruşmada şikayetçiler ve taraf avukatları da hazır bulunurken mahkeme heyetinin son sözünü sorduğu Sanık Tali Yüksel Yeşilot, kimseye rızası dışında istismar etmediğini verdi dolandırıldığını iddia etti. Mağdur avukatları ise duruşmada söz olarak sanıkların alt limitten uzaklaşılarak cezalandırılmasını istedi.

75 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Duruşmada tarafları dinledikten sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Tali Yüksel Yeşilot’u mağdurlar S.O, F.G., S.O, İ.O., E.O., E.O., H.Ş., H.Z.G. ve F.U.’yu milyonlarca lira dolandırmak, dini inanç ve duyguları istismar etmek sureti ile nitelikli dolandırıcılık yapmak suçundan 19 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti kararında aynı zamanda sanık Tali Yüksel Yeşilot’u E.O., H.Ş., F.U. ve H.Z.G.’ye nitelikli basit cinsel istismar eylemlerinden dolayı 56 yıl hapis cezası ile cezalandırdı. İnsanlara cin çıkarma seansları düzenleyen ve ölüm büyüsü olduğunu iddia ederek paralarını alan aynı zamanda cinsel istismarda bulunan sanık toplam 75 yıl hapis cezasına çarptırılırken, aynı davada yargılanan eşi  Öznur Yeşilot da ‘dini inanç ve duyguları istismar etmek suretiyle nitelikli dolandırıcılık yapmak’ suçundan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz sanık Öznur Yeşilot hükmün açıklanmasının ardından tutuklandı.

Cezalarında İndirim Yapılmadı

Yargılama boyunca sanıkların hiçbir pişmanlık belirtisi göstermemesini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, sanıkların cezalarında herhangi bir indirim uygulamadı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Yorum Yap