Öldürülen Yüksekova Köy Muhtarı olayında yeni gözaltılar

Pkk'lı teröristler tarafından öldürülen Yüksekova ilçesi Kadıköy köyü Muhtarı Nurettin Altun olayı ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

08.12.2017 - 11:08
08.12.2017 - 11:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Kadıköy köy muhtarı Nurettin Altun geçtiğimiz aylarda PKK/KCK terör örgütü tarafından kaçırılmış ve 17 Ağustos 2017 günü basamak mezrası kırsalında öldürülmüş olarak bulunmuştu. Muhtarın ölümü ile ilgili soruşturmalar devam ederken bugün Hakkari Valiliğinden konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Hakkari Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen kapsamlı çalışmalar neticesinde, Yüksekova ilçesine bağlı Kadıköy köy muhtarı Nurettin Altun’un 17 Ağustos 2017 günü Basamak mezrası kırsalında PKK/KCK bölücü terör örgütü mensupları tarafından öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Yüksekova Sulh Ceza Hakimliğinin 2017/2348 sayılı kararı ile aranan bölücü terör örgütünün işbirlikçileri Ferhat Ş. ve Nezmi Ş. isimli şahısların 07 Aralık 2017 tarihinde saat 11.20 sularında Yüksekova ilçe merkezinde yakalandığı bildirildi.

Hain Saldırı Aydılatılacaktır

Ayrıca yakalanan şahıslardan Nezmi Ş. hakkında ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı madde imal ve Ticareti’ suçlarından ve 01.06.2017 tarihinde Yüksekova ilçesinde Necmettin Atsız’ın öldürülmesi olayının şüphelisi olarak arama kararının bulunduğu, “Bununla birlikte, güvenlik güçlerimiz çok kapsamlı ve bir o kadar da hassas çalışmalar sonucunda, şüphelilerin yerlerini tespit etmiş, yakalamış ve delilleriyle birlikte gereğinin ifası için adalete teslim etmek suretiyle, muhtarımıza yapılan bu hain saldırının aydınlatılmasında çok önemli bir adım atmışlardır” denildi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim