Eğitim

Okullar Ne Zaman Açılacak? 2019 İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

Milyonlarca öğrencinin büyük bir sabırsızlık içerisinde beklediği sömestr tatili geçtiğimiz cuma günü son ders zilinin çalması ile birlikte başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısında yoğun bir eğitim dönemi geçiren öğrenciler de dinlenmek için fırsat buldu. Fakat öğrenciler bir yandan tadını çıkarırken bir yandan da 2018-2019 Eğitim-Öğretim ikinci dönemi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını aramaya başladı. Öğrencilerin bu merakını ise MEB giderdi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

15 tatil 18 Ocak 2019 tarihinde başladı ve öğrenciler kısa bir mola verdi. Sömestr tatilinin başlamasıyla birlikte dersleri Ara veren ve dinlenmek için bol bol zaman bulan öğrenciler aynı zamanda Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını aramaya başladı. Çok gecikmeden Milli Eğitim Bakanlığı Bu soruya da yanıt verdi. 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. dönemi 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Yeni dönem için ders zilinin çalmasıyla birlikte 18 milyon öğrenci de okullarına geri dönecek.

Okullar Ne Zaman Açılacak? 2019 İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

2019 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

2019 15 tatil ne zaman başlayacak sorusu yanıt bulduktan sonra öğrenciler için yeni sorular da gündeme gelmeye başladı. Öğrenciler Şimdi de 2019 yaz tatili ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını arıyor. Bu soruda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvim sonucunda belli oldu. 2019 yılı yaz tatili 14 Haziran Cuma günü başlayacak. Öğrenciler 3 ay boyunca devam edecek olan yaz tatilinin tadını çıkarmaya şimdiden hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu