Oksijen Terapisi Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Önemli Şey

NAVİGASYON1-Oksijen Terapisi Nedir?2-Oksijen Terapisi Hangi Hastalıkların Tedavisi İçin Kullanılır?3-Oksijen Terapisi Cilt Lekelerini Tedavi Eder Mi?4-Oksijen Terapisi Sivilce Tedavisine Yardımcı Olur Mu?5-Oksijen Terapisi Yaşlanmayı Geciktirir Mi?6-Oksijen Terapisi Nasıl Uygulanır?7-Oksijen Terapisi Kimlere Uygulanmaz?8-Oksijen Terapisi Ve Oksijen Terapisi Farkı Nelerdir? 1-Oksijen Terapisi Nedir? Oksijen terapisi, genel uygulanan tedavi yöntemlerinin daha hızlı etki göstermesi nedeniyle, özellikle NBA oyuncuları için kullanılmaktadır. […]

03.02.2019 - 23:48
04.02.2019 - 0:08
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

1-Oksijen Terapisi Nedir?

Oksijen terapisi, genel uygulanan tedavi yöntemlerinin daha hızlı etki göstermesi nedeniyle, özellikle NBA oyuncuları için kullanılmaktadır. Son dönemlerde de ciltte meydana gelen sağlık sorunlarının iyileştirilmesi amacıyla, oldukça yaygın tercih edilen bir yöntemdir.

2-Oksijen Terapisi Hangi Hastalıkların Tedavisi İçin Kullanılır?

Oksijen tedavisi, özellikle ciltte meydana gelebilecek sivilce ve akne oluşumunu önlemektedir. Ayrıca, vücutta zehirli madde birikimine bağlı olarak ciltte meydana gelen leke ve nem dengesinin bozulması durumlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Doku yenilenmesini hızlandırdığı için, diğer cilt uygulamalarına göre daha hızlı sonuç vermektedir.

3-Oksijen Terapisi Cilt Lekelerini Tedavi Eder Mi?

Oksijen tedavisi cilt üzerinde hastalık nedenli, güneş nedenli ve alerji nedenli oluşan cilt lekelerinin tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Uygulama sayesinde, kolajen üretimi arttırıldığı için, cilt sorunlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, sarkma ve göz altı torbalarının giderilmesini de sağlamaktadır.

4-Oksijen Terapisi Sivilce Tedavisine Yardımcı Olur Mu?

Oksijen terapisi, cildin nem dengesinin yeniden sağlanmasında çok etkili bir yöntem olmasının yanı sıra, cilt üzerinde görülen sivilcelerin tedavisi içinde kullanılan bir yöntemdir. Vücuttaki toksinlerin temizlenmesini sağlayarak, sivilce oluşumunu da büyük ölçüde engellemektedir.

5-Oksijen Terapisi Yaşlanmayı Geciktirir Mi?

Kolajen üretiminin arttırılmasına yardımcı bir tedavi yöntemi olduğu için, dokuların hızla yenilenmesini sağlamaktadır. Bu sayede, kırışıklıklarda görülen azalmanın yanı sıra, cilt gözle görülür şekilde gençleşmektedir.

6-Oksijen Terapisi Nasıl Uygulanır?

Oksijen terapisi yöntemi çeşitli şekillerde uygulanabilmektedir. Bunlar;

  1. Cilde oksijen enjekte tedavisi yöntemi,
  2. Oksijen soluma yöntemi,
  3. Tüm vücuda oksijen tedavisi sağlanması yöntemi şeklindedir.

Tedavinin uzman bir doktor tarafından uygulanması, kişinin sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle, kulaktan dolma bilgiler yerine, araştırma yapılması ve uzman görüşünün alınması gerekmektedir.

7-Oksijen Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon tedavisi bazı durumlarda uygulanmaması gereken bir tedavi yöntemidir. Bunlar;

  • Cildi çok hassas olan kişilerde,
  • Kuru cilt türünde,
  • Sigara kullanan kişilerde,
  • Sağlıksız beslenen kişilerde oksijen terapisi uygulamasının kullanılması önerilmemektedir.

8-Oksijen Terapisi Ve Oksijen Terapisi Farkı Nelerdir?

Oksijen tedavisi cilt sağlığı için kullanılan bir yöntemken, Ozon tedavisi genellikle metabolizmanın ve immun sisteminin düzenlenmesi için kullanılmaktadır. Özellikle sivilce, akne ve siyah nokta tedavisinde işe yarayan oksijen terapisi sayesinde, cilt toksinlerden de arındırılmaktadır. Ayrıca, kolajen seviyesini arttırdığı için, yaşlanmayı da geciktirmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim