Oje Bozulmadan Nasıl Kurutulur?

NAVİGASYONSoğuk Suda BekletinFön MakinesiSaç SpreyiOje Kurutma Spreyleriİnce Katlar Halinde SürünAkrilik Tırnaklar Nasıl Kurutulur?Ojeyi Daha Hızlı Kurutmak İçin Zeytinyağı Yeni sürdüğünüz ojelerle yatağa gittikten sonra uyandığınızda harap olmuş ve her yere dağılmış şekilde bulmaktan daha sinir bozucu bir şey olmasa gerek. Aynı şey bir akşam yemeği ya da toplantı için geç kaldığınız zamanlarda da geçerli. Fakat […]

06.12.2018 - 16:39
06.12.2018 - 16:39
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Yeni sürdüğünüz ojelerle yatağa gittikten sonra uyandığınızda harap olmuş ve her yere dağılmış şekilde bulmaktan daha sinir bozucu bir şey olmasa gerek. Aynı şey bir akşam yemeği ya da toplantı için geç kaldığınız zamanlarda da geçerli. Fakat ne yaparsanız yapın o ojeler bir anda kurulmuyor. Peki, ojeler daha hızlı nasıl kurutulur?

Tırnak cilasını kurutma konusunda çözüme ihtiyacınız varsa şu anda doğru yerdesiniz. Ojenin kuruması için geçirdiğiniz o sıkıcı bekleme sürecine ortadan kaldırmak ya da daha hızlı hale getirmek için sizlere bir dizi kolay ve etkili yöntemi bir araya getirdik. İşte bozulmadan oje nasıl kurutulur sorusunun yanıtı…

Soğuk Suda Bekletin

Ojeleri bozulmadan kurutmak için deneyebileceğiniz ilk yöntem buz gibi soğuk suya tırnaklarınızı daldırmak olacaktır. Hatta bu yöntem hem basit hem de en etkili yöntemdir diyebiliriz. Ellerinizim sığacağı büyüklükte bir kabın içerisine bir bardak soğuk su ve buz küpleri ekleyin. Ojelerinizi sürdükten sonra bu soğuk su kabının içerisine sokmadan önce birkaç dakika bekleyin ki ojeleriniz tam anlamıyla otursun. Üç beş dakika kadar soğuk suyun içerisinde ellerinizi beklemeniz gerekiyor. Fakat soğuk su dayanılmaz olabilir o yüzden ara sıra ellerinizi çıkartıp tekrar soğuk suyun içerisine sokabilirsiniz.

Fön Makinesi

Yapmanız gereken şey saç kurutma makinesinin soğuk ayarını açmak. Oje sürmeyi bitirdikten sonra fön makinesini tırnaklarınızın etrafında birkaç tur döndürün. Yaklaşık 2-3 dakika arasında tırnaklarınızın kuruduğunu göreceksiniz. Fakat yine de tam anlamıyla kurumadan ojelerinizi bozacak şeyler yapmayın.

Saç Spreyi

Saçlar için kullandığınız spreyler de ojelerinizi kurtulmak için etkili yöntem olabilir. Manikürünüzü tamamlayıp ojenizi sürdükten sonra yaklaşık 30 santimetre uzaklıkta tutarak spreyi tırnaklarınıza sıkın. Spreyin gücü bu sayede ojeye geçecektir ve birkaç dakika bekleterek soğuk su ile ellerinizi yıkamanız yeterli olacaktır.

Oje Kurutma Spreyleri

İşlerinizi daha da kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan oje kurutma spreyi ya da damlası olarak bilinen ürünlerde satılıyor. Bekleme süresini kısaltmak istiyorsanız bu ürünlerden kullanabilirsiniz. O ürünler sadece ojeyi daha hızlı kurutmak ve kalmaz aynı zamanda tırnaklarınızın çok daha parlak görünmesini sağlar. Ayrıca bu ürünler cildinizi tırnaklarınızın etrafında besler ve daha düzgün görünmesini sağlar.

İnce Katlar Halinde Sürün

Ojenizin daha hızlı kuruması için yapmanız gereken şeylerden biri de sürme aşamasında kalın kalın katlar olarak değil de daha önce birkaç kat olarak ojeyi uygulamak. İnce bir kaç kat halinde süreceğiniz ojeden daha iyi sonuç alacağımız kesin.

Akrilik Tırnaklar Nasıl Kurutulur?

Hepimizin bildiği gibi beklemek hayatın en kötü ve yorucu şeylerinden biri. Hele bir de sürdüğümüz tırnak ojesini bekliyorsak bu çok sıkıcı bir hale gelebiliyor. Tırnak cilasını kurutmak için bazı hileli yöntemleri yukarıda sizler için anlattı. Son dönemlerde bildiğiniz üzere kozmetik sektörü son derece gelişti. Artık başta akrilik tırnak olmak üzere kalıcı oje gibi birçok uygulama var. İşte akrilik tırnakları daha hızlı kurutmanız için bazı hileler;

Akrilik malzeme doğal bir tırnağın üzerine sert koruyucu bir tabaka oluşturan sıvı bir monomeri ve bir toz polimerin birleşimidir. Günümüzde birçok tırnak salonunda akrilik tırnak uygulaması yapılmaktadır. Her zaman en doğru olan profesyonel biri tarafından bu uygulamanın yapılmasıdır. Ama siz evde kendiniz uygulama yapmak isterseniz bir UV lambasının altında 2 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır.

Ojeyi Daha Hızlı Kurutmak İçin Zeytinyağı

Yeni oje sürdüğünüz tırnakları yaklaşık 2 dakika kadar sızma zeytinyağının içerisinde bekletmek de ojenizin daha hızlı kurulmasına yardımcı olacaktır. Zeytinyağına alternatif olarak Ayçiçek yağı, bebek yağı ya da sızma Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim