Ohio saldırganının öldürdüğü 9 kişinin arasında kız kardeşi ve onun erkek arkadaşı da olduğu açıklandı

ABD Başkanı Donald Trump dün teksas ve Ohio'da 29 kişinin öldürüldüğü korkunç saldırılar sonrası "Nefretin ülkemizde yeri yok. Belki de bu tip saldırıları durdurmak için daha fazla şey yapılmalı" dedi. Trump söylemiyle ülkedeki bazı konuların "nefret saldırılarını kışkırtmakla" suçlanırken; Connet Betts'in Ohio'daki saldırısında 22 yaşındaki kız kardeşini ve onun erkek arkadaşını da öldürdüğü ortaya çıktı.

05.08.2019 - 15:28
05.08.2019 - 17:21
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ohio polisi, 24 yaşındaki saldırgan Conner Betts’in Dayton kentinin göbeğinde internetten altığı otomatik silahla çevresine rastgele ateş açmaya başlamasından bir dakika sonra kız kardeşini ve erkek arkadaşını öldürdüğü açıklandı. Dayton Emniyet Müdürü Richard Biehl, Betts’in çelik yelek giydiği ve yanında fazlasıyla yedek şarjör taşıdığını vurgulayarak saldırının önceden planlanmış olabileceğini belirtti.

Betts’in 30 saniye süren saldırısının ardından kalabalık bir bara girmeye çalışırken mecburen öldürüldüğü belirtildi. Biehl, “İçeri girmeyi başarsaydı çok daha büyük bir facianın yaşanması kaçınılmaz olabilirdi.” dedi. Dayton Belediye Başkanı Nan Whaley de polisin bu kadar kısa sürede saldırganı etkisiz hale getirmesinin daha fazla insanın ölmesini engellediğini söyledi.

Silahını internetten sipariş etmişti

Dayton Emniyet Müdürü Richard Biehl, Betts’in vurulan ilk kişi olmadığını belirtti. Saldırıyı neden yaptığı henüz bilinmeyen saldırganın silahını bir internet sitesinden sipariş ettiği ve adli sicilinde yasal olarak silah almasına engel olacak herhangi bir durumun olmadığı söyleniyor. Ohio’nın Dayton kentindeki hain saldırıda 9, Teksas eylatinin El Paso eyaletindeki saldırıda da 20 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim