1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

A+A-

Ülkemizde öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması adına öğrencilere kredi kartı fırsatı sunan banka sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

Türkiye genelindeki genç nüfus ve buna bağlı olarak üniversitelerdeki öğrenci sayısında artış gözlemlenmesi bankaları öğrenciler için kredi kartı çıkartmaya yönlendiriyor.

Çok sayıda öğrencinin maddi sıkıntılardan dolayı kart kullanma gereksinimi duyması kredi kartı kullanımını artırırken, öğrencilere bankalar tarafından verilen kredi kartları ve limitleri farklı olarak tasarlanarak, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyor.

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Öğrencilere yönelik kredi kartı alınabilmesi için bankalar ilk olarak üniversitede eğitim gören bir öğrenci konumunda olunduğunun kanıtını istiyor. Bunu kanıtlayabilmek adına üniversitelerde öğrenci işleri bölümünden ya da e-devlet uygulaması üstünden öğrenci belgesi alınabiliyor. Kredi kartı almak isteyen öğrencilerin tek yapması gereken TC Kimlik kartı ve öğrenci belgesini bankaya sunmak.

[su_button url="https://www.aktuelbilgiler.com/universite-okurken-ikinci-universiteyi-kazanmak/" target="blank" style="flat" background="#fdd6db" color="#ea3640" size="6" wide="yes" icon="icon: paper-plane-o" icon_color="#ea3640"]Üniversite Okurken İkinci Üniversiteyi Kazanmak Adlı Konumuzu Okudunuz mu?[/su_button]

Kredi kartı alabilmek için şubeye başvuru yapıldığında standart prosedür uygulanıyor. Banka tarafından verilen formun ve sözleşmenin imzalanması gerekirken, sisteme bilgilerin girilmesinin ardından 15 günlük zaman dilimi içerisinde kart başvuru esnasında belirtilen adrese gönderiliyor.

Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Kartı Veriyor?

Öğrencilerin istekleri doğrultusunda kredi kartı veren çok sayıda banka mevcut. Bu bankalar ise şu şekilde;

  • Türk Ekonomi Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • HSBC
  • Yapı Kredi Bankası
  • İş Bankası

TEB Öğrenci Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda, 300 TL'ye varan kart limitiyle öğrencilere kolaylık sağlıyor. ÜniversiTEB adını taşıyan kampanya çerçevesinde kredi kartı almak isteyen öğrencileri şubesine davet eden Türk Ekonomi Bankası, 18 ila 25 yaş arasında olan öğrencilere kredi kartı fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Türkiye genelinde devlet üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin yüzde 3'de biri devlerin verdiği burstan faydalanıyor. Bursların öğrencilere iletilmesini sağlayan bankanın Ziraat Bankası olduğu bilinirken, söz konusu bursu almak isteyen öğrenciler hesap açtırmak için bankaya gidiyor. Hesap açılışı esnasında Ziraat Bankası öğrencilere kredi kartı ya da nakit avans fırsatı sunuyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası tarafından sağlanan kredi kartı sayesinde üniversite öğrencilerine büyük bir kolaylık sağlanıyor. 400 TL'ye kadar kredi kartı limiti sunan İş Bankası, söz konusu kartın başvurusunu 25 yaş ile sınırlandırıyor. Ayrıca İş Bankası'na ait öğrenci kredi kartında kullanıma bağlı olarak ilerleyen dönemlerde limit artırımına gidilebiliyor.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Garanti Bankası, diğer bankalarda olduğu gibi öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermesi adına Bonus Genç kartını çıkardı. Bonus Genç kartı sahibi olmak için 18 ila 25 yaş aralığında olmak gerekirken, bu kartı 25 yaş üzerindeki bireyler temin edemiyor. Bonus Genç kredi kartına sahip olan öğrenciler, Bonus kart kampanyalarından faydalanabilirken, söz konusu kart ile gerçekleştirilen alışverişlerde puan biriktirilebiliyor ve bu puanlar ile alışveriş yapılabiliyor.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı

HSBC bankası tarafından verilen Campus Kart, öğrencilere 700 TL'ye varan limit sağlıyor. HSBC tarafından verilen öğrenci kredi kartı en yüksek limitli öğrenci kredi kartı olarak biliniyor.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Üniversite öğrencileri tarafından sıklıkla denk gelinen kredi kartı teklifi sunan çalışanlar var. Bankaların öğrenci kredi kartları üniversite kampüsleri içinde ve çıkışlarda öğrencilere banka çalışanları tarafından ücretsiz bir şekilde teklif ediliyor. Bu öğrenci kredi kartına sahip olmak için görevlilerde bulunan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. 500 TL limit ile başlangıcı olan Yapı Kredi öğrenci kredi kartının kullanım durumuna bağlı olarak ilerleyen dönemlerde limiti artırılabiliyor.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci kredi kartı alınacağı durumlarda öncelikle kredi kartına gerçekten ihtiyaç olup olmadığının düşünülmesi geekiyor. Öğrencilere yönelik kredi kartlarının limitleri fazla olmasa dahi borçlar ödenmediğinde zor durumda kalınabiliyor.

Öğrenci kredi kartı alınırken, kart limitine ve gelir durumuna bakılması gerekiyor. Yapılacak harcamalar çerçevesinde öğrencilerin kendilerine en uygun kredi kartını seçmeleri gerekiyor.

Çoğu kredi kartında senelik kullanım bedeli temin edilmektedir. Bu kullanım bedeline kart aidatı denir. Kart aidatı ödemek istemeyen öğrenciler, alacakları kartın kart aidatının olup olmadığını öğrenmesi, başvuru esnasında şubeden bu konu hakkında gerekli bilgiyi alması gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.