Öğrencilere Tablet PC Yerine 2’si 1 Arada Bilgisayar Verilecek

Eğitimde yapılan yenilikler amacıyla öğrencilere 2’si 1 arada bilgisayar verilecek.

26.11.2017 - 16:54
26.11.2017 - 16:54
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Geçtiğimiz yıllarda eğitimdeki teknolojiyi arttırmak ve verimliliği arttırmak üzere Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtımı yapılmıştı. Eğitim alanında yapılan incelemeler sonrasında proje kapsamında dağıtılan tabletlerin ve cihazların başarılı olmadığı belirtildi. Fatih Projesi kapsamında ise öğrencilerin verimliliğini arttıracak 2’si 1 arada bilgisayarlar verilmesi planlanıyor. Bilindiği üzere tabletler hem işlem hem de performans bakımından zaman zaman bilgisayarın gerisinde kalıyordu. Ancak yeni sistem sayesinde öğrenciler rahat bir şekilde işlemlerini yapabilecek.

Okullara Dağıtımı Başlanacak

Fatih Projesi kapsamında incelemelerin tamamlandığı ve dağıtıma kısa süre içerisinde başlanacağı belirtildi. Bilindiği üzere bir süredir Tablet PC dağıtımı planlanıyordu ve MEB tarafından da anlaşmalar da imzalanacaktı. Ancak son anda projeden vazgeçen Milli Eğitim Bakanlığı, bunun yerine 2’si 1 arada bilgisayar vermeyi amaçlıyor.

Dağıtılacak olan bu cihazlar ise hem tablet hem de bilgisayar olarak kullanılabilecek. Yapılan araştırmalar sonrasında ise 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere yaklaşık olarak 2 milyon 700 bin bilgisayar dağıtılacağı belirtildi.

Ayrıca bilgisayarların dağıtım işlemi sadece öğrencilere değil öğretmenlere de yapılacak. Alınan bilgilere göre 2 milyon 700 bin bilgisayarın 2 milyon 500 bin adedi 5.sınıf ile 9.sınıf arasındaki öğrencilere, kalan 200 bin adet bilgisayarın ise öğretmenlere dağıtılacağı açıklandı. Cihazların dağıtımı ise üretici firma olan operatörler tarafından yapılacak. Windows 10 işletim sistemine sahip olacak cihazlar ise tablete göre daha verimli olacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim