Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması

Nutella helal mi? Twitter'da bir kullanıcının Nutella firmasına sordu bu soru sosyal medyaya damga vurdu. Tüketicinin sorgusunun ardından şirketten yapılan açıklama ise herkesin akıllarına durgunluk verdi. Yapılan açıklamada “Hayır helal değil” ifadeleri kullanılırken kısa süre sonra ikinci bir açıklama daha geldi. Şirket yaptığı için iki açıklamada bütün dünyadaki ürünlerin helal olduğunu ve fabrikalarının yüzde 90'ından fazlasının da helal sertifikalı olduğunu söyledi. Peki Nutella helal midir? Nutella helal değiliz açıklaması neden yapıldı?
Eklenme:
 Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması

Nutella helal mi sorusunun yanıtı sabah saatlerinden bu yana vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. İtalyan bir firma tarafından üretilen Türkiye’de de çok kullanılan Nutella’nın sosyal medya hesabında tüketicilere verilen çelişkili yanıtlar akıllarda soru işareti bıraktı. Twitter’da bir kullanıcı Nutella’nın sosyal medya hesabına “Nutella helal mi” sorusunu yöneltti. Kısa süre sonra hesaptan gelen cevapta ürünlerin helal olmadığı ifade edildi. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu cevap karşısında büyük şaşkınlık yaşarken Twitter’da da büyük bir tartışma başladı. Ardından şirket ikinci bir açıklama yaparak ürünlerinin helal olduğunu söylese de sosyal medya kullanıcıları hala internet üzerinden “Nutella helal midir” sorusunun yanıtını araştırıyor.

Nutella helal değiliz açıklaması

Dünya genelinde çok satılan ürünlerin sahibi olan Nutella helal değiliz açıklaması ile bugün sosyal medyaya damga vurdu. Twitter’da bir tüketicinin Nutella’nın sosyal medya hesabına yaptığı yorumda “Ürünleriniz helal mi” sorusunu yöneltmesi ile başlayan tartışma firmadan verilen “Hayır helal değil” yanıtı ile iyice alevlendi. Sosyal medya kullanıcıları bu açıklama sonrasında büyük şaşkınlık yaşarken ürünlerin hangi malzemelerden üretildiği merak konusu oldu. Birçok kişi şu anda arama motorlarında Nutella’nın içinde neler var sorusunun yanıtını araştırıyor.

Nutella helal mi?

Sosyal medyadan yoğun tekli sesleri yükselmeye başladıktan sonra Nutella yeni bir açıklama daha yaptı. Şirket Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bir önceki tweet için özür dilerken dünya genelinde satılan bütün Nutella ürünlerinin helal tüketime uygun olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında üretim tesislerinin de yüzde 90’ından fazlasının da helal sertifika sahibi olduğu ve geri kalan fabrikalarında sertifika sürecinde olduğu ifade edildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap