Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması

Nutella helal mi? Twitter'da bir kullanıcının Nutella firmasına sordu bu soru sosyal medyaya damga vurdu. Tüketicinin sorgusunun ardından şirketten yapılan açıklama ise herkesin akıllarına durgunluk verdi. Yapılan açıklamada “Hayır helal değil” ifadeleri kullanılırken kısa süre sonra ikinci bir açıklama daha geldi. Şirket yaptığı için iki açıklamada bütün dünyadaki ürünlerin helal olduğunu ve fabrikalarının yüzde 90'ından fazlasının da helal sertifikalı olduğunu söyledi. Peki Nutella helal midir? Nutella helal değiliz açıklaması neden yapıldı?
Eklenme:
 Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması

Nutella helal mi sorusunun yanıtı sabah saatlerinden bu yana vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. İtalyan bir firma tarafından üretilen Türkiye’de de çok kullanılan Nutella’nın sosyal medya hesabında tüketicilere verilen çelişkili yanıtlar akıllarda soru işareti bıraktı. Twitter’da bir kullanıcı Nutella’nın sosyal medya hesabına “Nutella helal mi” sorusunu yöneltti. Kısa süre sonra hesaptan gelen cevapta ürünlerin helal olmadığı ifade edildi. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu cevap karşısında büyük şaşkınlık yaşarken Twitter’da da büyük bir tartışma başladı. Ardından şirket ikinci bir açıklama yaparak ürünlerinin helal olduğunu söylese de sosyal medya kullanıcıları hala internet üzerinden “Nutella helal midir” sorusunun yanıtını araştırıyor.

Nutella helal değiliz açıklaması

Dünya genelinde çok satılan ürünlerin sahibi olan Nutella helal değiliz açıklaması ile bugün sosyal medyaya damga vurdu. Twitter’da bir tüketicinin Nutella’nın sosyal medya hesabına yaptığı yorumda “Ürünleriniz helal mi” sorusunu yöneltmesi ile başlayan tartışma firmadan verilen “Hayır helal değil” yanıtı ile iyice alevlendi. Sosyal medya kullanıcıları bu açıklama sonrasında büyük şaşkınlık yaşarken ürünlerin hangi malzemelerden üretildiği merak konusu oldu. Birçok kişi şu anda arama motorlarında Nutella’nın içinde neler var sorusunun yanıtını araştırıyor.

Nutella helal mi?

Sosyal medyadan yoğun tekli sesleri yükselmeye başladıktan sonra Nutella yeni bir açıklama daha yaptı. Şirket Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bir önceki tweet için özür dilerken dünya genelinde satılan bütün Nutella ürünlerinin helal tüketime uygun olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında üretim tesislerinin de yüzde 90’ından fazlasının da helal sertifika sahibi olduğu ve geri kalan fabrikalarında sertifika sürecinde olduğu ifade edildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap