Haber

Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması

Nutella helal mi sorusunun yanıtı sabah saatlerinden bu yana vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. İtalyan bir firma tarafından üretilen Türkiye’de de çok kullanılan Nutella’nın sosyal medya hesabında tüketicilere verilen çelişkili yanıtlar akıllarda soru işareti bıraktı. Twitter’da bir kullanıcı Nutella’nın sosyal medya hesabına “Nutella helal mi” sorusunu yöneltti. Kısa süre sonra hesaptan gelen cevapta ürünlerin helal olmadığı ifade edildi. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu cevap karşısında büyük şaşkınlık yaşarken Twitter’da da büyük bir tartışma başladı. Ardından şirket ikinci bir açıklama yaparak ürünlerinin helal olduğunu söylese de sosyal medya kullanıcıları hala internet üzerinden “Nutella helal midir” sorusunun yanıtını araştırıyor.

Nutella helal değiliz açıklaması

Dünya genelinde çok satılan ürünlerin sahibi olan Nutella helal değiliz açıklaması ile bugün sosyal medyaya damga vurdu. Twitter’da bir tüketicinin Nutella’nın sosyal medya hesabına yaptığı yorumda “Ürünleriniz helal mi” sorusunu yöneltmesi ile başlayan tartışma firmadan verilen “Hayır helal değil” yanıtı ile iyice alevlendi. Sosyal medya kullanıcıları bu açıklama sonrasında büyük şaşkınlık yaşarken ürünlerin hangi malzemelerden üretildiği merak konusu oldu. Birçok kişi şu anda arama motorlarında Nutella’nın içinde neler var sorusunun yanıtını araştırıyor.

Nutella helal mi?

Sosyal medyadan yoğun tekli sesleri yükselmeye başladıktan sonra Nutella yeni bir açıklama daha yaptı. Şirket Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bir önceki tweet için özür dilerken dünya genelinde satılan bütün Nutella ürünlerinin helal tüketime uygun olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında üretim tesislerinin de yüzde 90’ından fazlasının da helal sertifika sahibi olduğu ve geri kalan fabrikalarında sertifika sürecinde olduğu ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu