Numan Kurtulmuş’tan Ali Babacan Yorumu: Ayrılıklar Ak Parti’ye Zarar Vermez

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. AK Parti'den istifa eden Ali Babacan hakkında da konuşan Kurtulmuş, kararına ve tercihine saygı duyduklarını, bu ayrılığın AK Parti'ye hiçbir zarar vermeyeceğini söyledi.

09.07.2019 - 14:16
09.07.2019 - 16:45
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CNN Türk kanalında canlı yayına katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Son dönemlerde yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan’ın AK Parti’den istifasının da sorulduğu Numan Kurtulmuş, böyle ayrılıkların AK partiye zarar vermeyeceğini söyledi.

Kendi Tercihidir, Saygı Duyarız

CNN Türk kanalında canlı yayında konuşan Numan Kurtulmuş, Ali Babacan’ın AK Parti’den istifası ve yeni parti iddialarına ilişkin değerlendirmeler yaptı. Ali Babacan’ın AK Parti’den istifasını kendi tercihi olduğunu ve saygı duyduklarını belirten Kurtulmuş, böyle ayrılıkların Ak Parti’ye zarar vermeyeceğini ve isteyenin istediği partiyi kurabileceğini söyledi.

S-400 Meselesini Çözdük

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 hava savunma sistemleri hakkında da konuşan Numan Kurtulmuş, satın alınan hava savunma sisteminin büyük bir krize neden olacağının söylendiğini, ancak bu konuyu çözdüklerini dile getirdi. Rusya ve Türkiye arasındaki ticaret nedeni ile Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin kopacağının iddia edildiğini söyleyen Kurtulmuş, ancak ABD başkanının son olarak geri adım attığını ve özür dilediğini dile getirdi. ABD başkanının yaptığı son açıklamada faturayı biraz Obama’ya kestiğini dile getiren Kurtulmuş, Trump’ın bu konuşmasında Türkiye’ye karşı adil davranılmadığını kabul ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi

Son dönemlerde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin eleştiriler hakkında değerlendirmeler yapan Kurtulmuş, sistemde eksiklikler ve noksanlar olabileceğini dile getirerek bunların giderilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. AK Partili Numan Kurtulmuş aynı zamanda eski sistemden kalma alışkanlıkların giderilmesi için de bazı rötuşların yapılacağını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim