Numan Kurtulmuş’tan Ali Babacan Açıklaması: Kurucusu Olduğu Partiden İstifa Etti

AK Parti Genel Başkan Başkanvekili Numan Kurtulmuş yeni parti kurmaya hazırlanan ve AK Parti üyeliğinden istifa eden Ali Babacan hakkında açıklamalar yaptı. Numan Kurtulmuş açıklamasında kendi kurucusu olduğu partiden ayrılma kararı veren Ali Babacan'ın bu kararına saygı duymak gerektiğini belirterek hayırlı olmasını diledi.

12.07.2019 - 22:02
12.07.2019 - 22:02
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı bir programda AK Parti’den istifa eden ve yakın zamanda Ahmet Davutoğlu ile birlikte yeni parti kurmaya hazırlandığı iddia edilen Ali Babacan hakkında açıklamalar yaptı. Numan Kurtulmuş açıklamasında Ali Babacan’ın kendi kurduğu partiden ayrılma kararı verdiğini ve siyasetin zor bir iş olduğunu dile getirdi. Bundan sonrasında Ali Babacan’ın kararına saygı duymak gerektiğini belirten Kurtulmuş, siyasetin kişisel hesaplarla yönetilecek bir alan olmadığını ifade etti.

Zor günlerde birlik olmak gerekir

Numan Kurtulmuş açıklamasında Ali Babacan’ın kararına bir şey demenin doğru olmadığını belirterek siyasetin bir ömür boyu sürecek bir iradeye sahip olma işi olduğunu ifade etti. AK Parti’nin şu anda aldığı yüzde 45 oyun kimse tarafından beğenilmediğini belirten Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olduğu zaman da ne zor şartlarda mücadele ederek yüzde 45 oy almaya çalıştığını dile getirdi. 27 Nisan ve 28 Şubat’ta çok direndiklerini belirten Ak Parti grup başkanvekili Numan Kurtulmuş, Fazilet Partisi’nin kapandığı günü hatırladığını söyledi. İnsanların böyle zor zamanlarda dayanışma içerisinde olması gerektiğine dikkat çeken Numan Kurtulmuş bu sözü ile Ali Babacan’a da gönderme yaptı. Yaşanan bu atmosferin bazı siyasi çevreleri iştahlandırmış olabileceğini belirten Numan Kurtulmuş, siyasetin adanmışlığı ve büyük mücadeleyi gerektirdiğini ifade etti. AK Parti’de kimsenin ismini dahi bilmediği birçok kişinin gençliğini heba ettiğini ifade eden Kurtulmuş, mücadelenin kolay bir iş olmadığını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim