Norm Ender kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Geçtiğimiz haftalarda 2 yıllık bir aradan sonra Mekanın Sahibi isimli eleştiri parçası ile yeniden gündeme gelen ve eleştirdiği müzisyenler ve dinleyicileri tarafından topa tutulan ünlü rap sanatçısı Norm Ender, 25 Mart 1985 tarihinde İzmir Bornova'da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Ender Eroğlu'dur. 10'lu yaşlarında Cartel müzik grubu sayesinde rap müzik ile tanışan ve sonrasında amatör olarak müzik yapmaya başlayan Norm Ender, sürekli kavga ve gürültü içerisinde geçen eğitim hayatı nedeniyle lise eğitimini tamamlamamıştır.

10.08.2019 - 12:26
10.08.2019 - 12:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Rap dünyasında epey büyük bir dinleyici kitlesine sahip olan Norm Ender, 2001 yılında yazdığı rap şarkılarının arkadaş çevresi tarafından çok sevilmesi ile müzik yapma kararı aldı. 2004 yılında Atv ekranlarında gösterimi bulunan Akademi Türkiye müzik yarışmasına katılan Norm Ender, kendisinden rap müzik dışında pop müzik de seslendirmesi istenince buna karşı çıkıp olaylı bir şekilde yarışmadan ayrıldı.

2005 ve 2006 yılları arasında vatani görevini yerine getirmek için askere gitti ve 1 yıl ara verdiği müzik yaşantısına geri döndükten sonra Plyboy, Son Uyku, Kafam Bir Milyon ve Eksik Etek gibi şarkılarıyla Türkiye müzik piyasasında Youtube üzerinden kırılması oldukça zor rekorlara imza attı.

1 günde 2,5 1 ayda 40 milyon görüntülenme!

Norm Ender, küfür içeren Eksik Etek şarkısıyla, özellikle sosyal medyada birden tanınan bir müzisyen haline gelmiştir. Bu şarkısı bir gün içerisinde 2,5 milyon, 1 ayda ise 40 milyon kişi tarafından dinlenerek o zamanın müzik piyasasında büyük bir rekor kırmıştır. Bu nedenle Norm Ender, 2006 yılında Youtube Dünya genelinde en çok dinlenenler arasında 17. sırada yer almıştır.

2010 yılında Enderground ve yine aynı yıl İçinde Patlar ile müzik piyasasına yeniden giriş yaptı. 2017 yılında ise Aura isimli albümü ile yeniden dinleyicileriyle buluşan sanatçı 2 yıl sonra söz ve müziği kendisine ait olan Mekanın Sahibi adlı şarkısı ile dönüş yaptı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim