Nokia, Android Üzerine Yoğunlaşacak

Son dönemde akıllı telefon piyasasında rakiplerinin gerisinde kalan Nokia, Android işletim sistemine yoğunlaşacak.

26.11.2017 - 17:05
26.11.2017 - 17:05
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en iyi telefon üreticileri arasında yer alan ancak daha sonra akıllı telefona geçiş yapılmasıyla birlikte rakiplerinin gerisinde kalan Nokia, eski şöhretine ulaşmayı amaçlıyor. Bilindiği üzere akıllı telefon konusunda Apple ve Samsung şirketleri çeşitli çalışmalar yapmış ve akıllı telefon piyasasının nabzını tutmuştu. Nokia ise başta Android olmak üzere Symbian, Windows gibi işletim sistemlerini denese de başarılı olamamıştı. Alınan bilgilere göre Nokia firmasının Android üzerinden yoğunlaşacağı belirtildi.

Gelişim Göstermesi Bekleniyor

Bilindiği üzere Samsung başta olmak üzere Sony, LG, HTC gibi markalar açık kaynak kodlu Android işletim sistemini düzenlemiş ve kullanıcılarına sunmuştu. Nokia ise tekrardan Android piyasasına yoğunlaşarak cihazına uygun şekilde optimizasyon etmeyi düşünüyor. Nokia şirketinin gelecek zamanlarda yaptığı telefonlar ile akıllı cihaz piyasasına damga vurması bekleniyor.

Bilindiği üzere Nokia son cihazlarında da Android kullanmaya başlamış ve özellikle Nokia 8 modelinin Android 8.0 Oreo güncellemesi almasını sağlamıştı. Bu güncelleme ile birlikte telefonda aynı ekran içerisinde birçok işlem yapma gibi özellikler de gelecek. Yaklaşık olarak 1518 MB’lik bir güncelleme olsa da başta Finlandiya ve Polonya’da yayınlandı. Daha sonra uluslararası alanlarda da Nokia 8’e bu güncellemenin gelmesi planlanıyor.

Nokia’nın önümüzdeki günlerde atacağı adımlarda başarılı olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim