Nijerya’da 4 Türk vatandaşı kimliği belirsiz kişilerce fidye için kaçırıldı

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da 4 Türk vatandaşının kimliği belirsiz kişiler tarafından fidye istemek amacıyla kaçırıldığı öğrenildi.

21.07.2019 - 9:43
21.07.2019 - 11:15
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Nijerya’nın güneyinde bulunan İlorin eyaletinde geçtiğimiz Cuma günü saat 22.00 sularında meydana gelen olayda 4 Türk vatandaşının kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığı öğrenildi.

Fidye için kaçırıldılar

Gelen ilk bilgilere göre 4 Türk vatandaşının fidye için kaçırıldığı ve kaçırılan kişilerin kurtarılması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Nijerya’da geçtiğimiz hafta hisse silahlı kişiler tarafından içerisinde 18 Türk’ün bulunduğu bir gemiye saldırı düzenlenmiş gemide bulunan 10 Türk gemici kaçırılmıştı. Yaşanan son olay ile birlikte ülkede kaçırılan Türk sayısı 14’e yükseldi. Dışişleri Bakanlığı tarafından Nijerya’da kaçırılan Türk vatandaşlarının kurtarılması için ilgili ülkelerin yetkili makamları ile temaslar yürütülüyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim