Niğde’de dilencinin otobüs bileti taktiği zabıtalara pes dedirtti

Niğde'de zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yakalanan dilencinin insanları dolandırmak için kullandığı taktik pes dedirtti. İnsanlara parasının olmadığını söyleyerek otobüs bileti aldıran dilencinin daha sonra bu biletleri iptal ettirip paraya çevirdiği anlaşıldı.

19.07.2019 - 18:59
21.07.2019 - 11:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Niğde’de zabıta ekipleri düzenledikleri operasyonda 19 yaşındaki R.S.’yi yakaladı. Niğde’de bulunan otobüs firmalarının yazıhanelerinin önünde vatandaşlara yalvaran ve yolda kaldığını, otobüs bileti alacak parasının olmadığını söyleyerek bilet aldıran gencin taktiği zabıta ekiplerini şaşkına çevirdi.

Biletleri paraya çeviriyordu

Hayırsever vatandaşlardan yardım isteyerek kendisine bilet aldıran R.S., daha sonra otobüs firmalarına giderek bu bileti iptal ettirip ücretlerini geri alıyordu. Otobüs firmalarının yazıhanelerinde çalışanlar durumundan şüphelenerek olayı Niğde Belediyesi zabıta ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen zabıta ekipleri şahsı Zabıta Amirliği’ne götürdü. Yapılan üst aramasında şahsın üzerinde 26 adet otobüs bileti ele geçirilirken zabıta ekipleri firmaları arayarak biletlerin iptal edilmesini istedi. Aynı zamanda zabıta ekipleri yolda kaldım diyerek bilet alınmasını isteyen kişilere itibar edilmemesi konusunda vatandaşları uyardı. Vatandaşların duygularını sömüren şahıs hakkında ise kabahatler kanuna göre para cezası uygulandı.

Kayseri’ye gönderildi

Zabıta ekipleri hakkında işlem yaptıkları şahsın Kayseri’den geldiğini öğrendikten sonra aynı taktikle aldırdığı biletlerden biri ile Kayseri’ye gönderdi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim