Kimdir?

Nevşin Mengü Kimdir? Nevşin Mengü Nereli ve Kaç Yaşında?

Sosyal medya hesabı üzerinden olay yaratan bir paylaşımda bulunan gazeteci ve sunucu Nevşin Mengü, bazı kesimlerden tepkiler aldı.

Nevşin Mengü Kimdir?

Politikacı Şahin Mengü’nün kızı olan Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası Şahin Mengü tarafından aslen Kastamonulu olan Nevşin Mengü, ilköğrenimini Ankara’da, Orta öğrenimini Ted Ankara Koleji‘nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini ise Mengü ve daha sonrasında da Yüksek Lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde bitirdi.

2005 yılında Kanaltürk televizyonu ile ekranlarda boy gösteren Mengü, yine bu kanalda gerçekleştirdiği Kadınlar Kulübü programı ile adından söz ettirmeyi başardı. Tam 1 yıl sonrasında Habertürk kanalında muhabirliğe adım atan Nevşin Mengü, One Ajans tarafından kendisine gelen Tahran muhabirliği teklifini geri çevirmedi ve Habertürk kanalından ayrıldı.

Nevşin Mengü Kimdir? Nevşin Mengü Nereli ve Kaç Yaşında?

1.5 yil boyunca bu görevde kalan Mengü, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu‘na iletişim ağını sağlayan One Ajans’ın ardından 6 ay süresince Hürriyet Gazetesi’nde görev aldı. CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculukta yapan Mengü, Kanal D muhabiri Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları yüzünden yayınlarına ara vermesi sonrasında aynı günde iki farklı televizyon kanalında sunuculuk yaparak bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

İyi derece İngilizce ve orta derece Almanca ve Farsça bilen Mengü, 2017 senesinde Trump ile Erdoğan görüşmesi hakkında bazı yorumlarda bulundu. İktidara yakın olan bazı medya kanalları ve yazarların ağır eleştirilerine maruz kalan Mengü, hakkında yayına çıkarılmama kararı alındı.

Nevşin Mengü şu anda 2017 yılının Eki ayından bu yana Bavul Dergisi‘nde yazılar yazmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu