Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Netflix Türkiye’den çekilecek mi? AK Partili Mahir Ünal net yanıt verdi

Netflix Türkiye'den çekilecek mi? Dünden bu yana sosyal medyada AK Parti ve Netflix arasında kriz olduğu bu nedenle dünyaca ünlü dizi ve sinema platformunun Türkiye'den çekilme kararı aldığı iddia ediliyordu. Özellikle La Casa De papel dizisinden eşcinsel sahnelerin sansürlenmesi istendiği iddiaları sosyal medyada dolaşırken AK Parti Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bu iddiaları kesin bir dille yalanladı. Mahir Ünal açıklamasında Netflix Türkiye'den ayrılacak şeklindeki iddialara verdiği yanıtla dikkat çekti.
Eklenme:
 Netflix Türkiye’den çekilecek mi? AK Partili Mahir Ünal net yanıt verdi

Netflix Türkiye’den çekilecek iddiaları sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor. Gazeteci Cüneyt Özdemir dün sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmış Netflix’in hükümet ile görüştüğünü ve bu görüşmeden karşılıklı restleşme çıktığını iddia etmişti. Cüneyt Özdemir’in iddiasına göre RTÜK ve Turizm Bakanlığı yetkilileri Netflix ile yaptıkları pazarlıklarda La Casa De Papel adlı dizideki eşcinsellik sahnelerine sansür talep etti. Netflix’in sansürü kabul etmeyerek Türkiye’de dizi çekimlerini durdurmaya karar verdiği iddia edildi. Sosyal medyada dün ve bugün gün boyunca “Türkiye Netflix’i yasaklayan ilk ülke mi olacak” tartışmaları gündeme otururken konu ile ilgili AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Miletvekili Mahir Ünal Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

La Casa De papel iddiası yalan

Mahir Ünal, Netflix ile hükümet arasında La Casa De papel üzerinden bir pazarlık yürütüldüğü iddialarını yalanlarken, “Netflix bir yerli yapım istedi. O yerli yapımla ilgili de çok ciddi bir toplumsal tepki oluştu. O dönemde RTÜK’e şikayetler yağdı. Bu tepkiyle ilgili de RTÜK olayın daha başlangıç aşamasında paylaştı. İlgili yapımcı şirkette duyarlılık gösterdi” ifadelerini kullandı. RTÜK’ün Henüz senaryo aşamasındayken dizi ile ilgili tepkileri yapımcılarla paylaştığımı söyleyen Mahir Ünal bunun suç olmadığını söyledi.

Netflix Türkiye’den çekilecek mi?

Mahir Ünal açıklamasında Netflix Türkiye’den çekilecek mi sorularına da yanıt verdi. AK Parti başkan yardımcısı açıklamasında; “Netflix Türkiye ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler?” dedi. Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımın devamında Ünal, “Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” ifadesini kullandı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap