Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? Netflix Arama Geçmişi Silme

Netflix algoritması daha önce izlediğiniz içeriklere göre size başka önerilerde bulunabiliyor. Geniş bir içerik kütüphanesi olan Netflix, aynı zamanda 190 dan fazla ülkede 125 milyondan fazla aboneye hizmet veriyor. Platformda popüler dizileri ve filmleri bulabileceğiniz gibi başta belgesel olmak üzere daha birçok İçeriğe ulaşabilirsiniz. Aylık olarak içeriklerini güncellemeye devam eden netflix üzerinde her ay yeni […]

05.02.2019 - 23:57
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Netflix'te bazen başkalarının görmesini istemediğiniz filmleri veya dizileri izleyebilirsiniz. Özellikle Netflix hesabınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız daha önceki arama ve izleme geçmişini temizlemek isteyebilirsiniz. Peki, Netflix izleme geçmişi nasıl silinir? İşte Netflix arama geçmişi silme hakkında her şey!

Netflix algoritması daha önce izlediğiniz içeriklere göre size başka önerilerde bulunabiliyor. Geniş bir içerik kütüphanesi olan Netflix, aynı zamanda 190 dan fazla ülkede 125 milyondan fazla aboneye hizmet veriyor. Platformda popüler dizileri ve filmleri bulabileceğiniz gibi başta belgesel olmak üzere daha birçok İçeriğe ulaşabilirsiniz. Aylık olarak içeriklerini güncellemeye devam eden netflix üzerinde her ay yeni içerikler bulmak mümkün. Netflix özel bir algoritma kullanarak sizleri sayısını içerik arasında kaybolmaktan kurtarıyor. Bunu yapmak için de daha önce aradığınız ya da izlediğiniz içerikleri kayıt altında tutuyor. Bir anlamda çok güzel olan bu uygulama bazen can sıkıcı hale gelebiliyor. Mesela daha önce izlediğiniz içeriği beğenmediyseniz sonrasında buna benzer içerikler görmek istemeyebilirsiniz. Netflix tarafından size yapılan bu önerileri engellemek mümkün. Bugün sizlere Netflix izleme geçmişi nasıl silinir onu anlatacağız.

Bilgisayardan Netflix İzleme Geçmişi Silme

1. Netflix izleme geçmişinizi silmek için yapmanız gereken ilk şey Netflix hesabınıza giriş yapmaktır. Bu giriş bilgisayarınızdan yapılmalıdır, çünkü Netflix görüntüleme geçmişini mobil cihazınızdan silemezsiniz. Bu nedenle, bilgisayarınızın tarayıcısından Netflix web sitesine girin.

2. Netflix'inize giriş yaptıktan sonra, ekranınızın sağ üst köşesindeki kullanıcı profili simgesini seçin ve tıklayın. Başka bir sayfa açılacak ve ' Profilim'i seçmeniz gerekecektir.

3. Netflix 'Profilim' bölümünde, dil, altyazı ve diğer seçenekler gibi özellikleri yapılandırabilirsiniz. Sayfanın sağ alt tarafında bir seçenek bulacaksınız: ' etkinlik görüntüleme '. Netflix geçmişini silmeye devam et ve tıkla.

4. 'Görüntüleme etkinliğinize' girdikten sonra, Netflix saat geçmişinizin sıralı bir listesini göreceksiniz; bu sıralama, en yeniden en eskiye doğru olacak. Her başlığın yanında, sağ tarafta bir çarpı olduğuna dikkat edin. Bu bize, izlemiş olduğumuz belirli bir Netflix şovunu veya bölümünü silme seçeneği sunar.

5. Silmek için düzenlemek istediğiniz başlığın X işaretini tıklayın. Netflix arama geçmişini silmenin bu yolu, tüm Netflix görüntüleme geçmişinizi silmek yerine tek tek silmenizi sağlar.

6. X’i tıkladığınızda, tüm diziyi / filmi veya izlendiği zamanı silme seçeneği sunar. Seçildikten sonra, Sildiğiniz başlığın 24 saat içinde görüntüleme etkinliğinizden silineceğini söyleyen bir Netflix bildirimi görünecektir. 'Seriyi kaldır' seçeneğini tıklayarak onaylamanız gerekir.

7. Bu Netflix saat geçmişini silmek durumunda, silinen başlıklarla ilgili önerilen filmler, diziler veya belgeseller artık görünmeyecek. Ayrıca, yakın zamanda görüntülenen veya devam eden görüntüleme seçenekleri bölümünde Netflix'inizde görünmeyecekler.

8. Ayrıca, Netflix görünümlerinizi başkalarından gizlemenin alternatif bir yolu da, son görüntülenen listenizi paylaşılan hesap listelerinden ayırmaktır. Bunu, hesabınızdaki Profilleri yönet seçeneğine girerek yapabilirsiniz.

İpad’deki Netflix Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Netflix arama geçmişini TV’den silmek veya Netflix geçmişini telefonunuzdan silmek istiyorsanız, yukarıdaki kuralların aynısı geçerlidir. Netflix’i tercih ettiğiniz tarayıcıda açabilir, hesap görüntüleme etkinliğine girerek aynı şekilde kaldırabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim