NETAŞ Ceo’su Altay’dan Yerli Oto Açıklaması

Yapılacak olan yerli otomotiv hakkında yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

04.12.2017 - 11:42
04.12.2017 - 11:42
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen ve çalışmalara başlanılan yerli otomotiv, hem Türkiye içerisinde yoğun ilgi görmüş hem de dünya çapında ilgi görmeyi başarmıştı. Özellikle büyük şirketlerin desteği ile yapılması ve üretildikten sonra siparişlerin yoğun bir şekilde geleceğinin belirtilmesi de yerli otoyu bir adım öne çıkarıyor. Yerli otomotiv hakkında açıklamalarda bulunan NETAŞ Ceo’su Müjdat Altay, Türkiye’nin bu tür üretim yapma konusunda güçlü olduğunu ve mutlaka kaliteli ürünler çıkacağını belirtti. Arabaların üretiminden sonra yeni teknolojilere mutlaka uyumlu olmasını da belirten Altay, özellikle akıllı telefon kadar kaliteli ve akıllı olmalarının çok daha faydalı olacağını da sözlerine ekledi.

‘Akıllı Telefon Gibi Olmalı’

Geleceğin teknolojide olduğunu da sözlerine ekleyen Altay, ‘Ülkemizde yer alan bu proje her ne kadar ön plana çıksa da çeşitli konularda da hala yatırımlar yapılması gerek. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz ZTE gibi firmalar ile aracın donatılması ve akıllı telefon kadar akıllı olmasıdır. Özellikle bu durum yerli otomobillerimize çok daha farklı bir detay sunacaktır. Bu durum ayrıca Türkiye’de yapılan AR-GE çalışmalarını da olumlu manada etkileyecektir. Bizler bu araçlar için elimizden geleni yapmaya hazırız’ dedi.

Altay ayrıca Türkiye’de yapılacak projelerin ilerleyen zamanlarda Avrupa’ya da satılacağını belirtti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim