Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Neslican Tay Kimdir, Kaç Yaşında Ve Nereli? Kanserle Mücadele Eden Neslican Tay’ın Son Durumu

Kanser nedeniyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alındığı öğrenilen Neslican Tay kimdir sorusunun yanıtı herkes tarafından araştırılıyor. Daha önce bacağındaki tümör nedeniyle bacağı kesilen 4. kez kansere yakalanan Neslican Tay kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Son Güncelleme:
 Neslican Tay Kimdir, Kaç Yaşında Ve Nereli? Kanserle Mücadele Eden Neslican Tay’ın Son Durumu

Kanserle defalarca mücadele eden ve galip gelen Neslican tay bir kez daha kanser hastalığına yakalandı. Yıllardır kanserle devam eden mücadelesiyle sosyal medyada büyük takdir toplayan genç kadın hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Peki, Neslican Tay kimdir? Neslican Tay son sağlık durumu nasıl? İşte merak işte merak edilen soruların yanıtları.

Neslican Tay Kimdir Kaç Yaşında?

1998 yılında Bursa’da dünyaya gelen Neslican Tay, Rizeli bir anne ve Malatyalı Bir babanın çocuğudur. Rize’de hayatına devam eden genç kız Fen Lisesi mezunudur. Üniversite sınavına hazırlık yaptığı sırada sınava 2 hafta kala kanser hastalığına yakalandığını öğrenen genç kız, bu hastalık nedeniyle eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Hastalığı kabul edip tedavisine başladıktan sonra yeniden üniversite sınavına hazırlanmaya başlayan Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanarak eğitim almaya başladı.

Neslican Tay 2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybetti ve o günden sonra kendisine Demir kadın demeye başladı. Ayşe Arman’ın röportaj yaptığı genç kız bacağını kesilmesinden dolayı kendisine eksik hissetmediğini sadece bir bacaktan ibaret olmadığını söylemiş ve bu sözleri ile sosyal medyanın gündemine oturmuştu. O günden sonra sosyal medyada tanınır bir isim haline gelen Neslican Tay, sosyal medya hesabından dün yeni bir paylaşım yaptı ve herkesi üzdü.

Neslican Tay Kansere Bir Kez Daha Yakalandı

Neslican Tay Instagram hesabından yeni bir paylaşım yaparak bir kez daha kanser tedavisi görmeye başladığını duyurdu. Hastanede kanser tedavisi gördüğü sırada birçok aksiliğin meydana geldiğini söyleyen genç kadının daha sonra da yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Neslican Tay için kan gerektiği öğrenilirken sosyal medyada birçok hesapta kan bulunması için kampanya başlatıldı.

View this post on Instagram

Bir süredir burada pek aktif olamadım kemoterapi almamla birlikte çok fazla aksilik oldu. Damarım ilacı kaldırmadı 3. dereceden yanıklar oluştu. Aynı gün port açıldı o da pıhtı oluşturdu derken sağ akciğerimi çok kötü etkiledi. Sağ kolum mutant gibi şişti🙄 Damar yolum diğer tedavileri de kaldıramadı yeni kateter takıldı dün boynuma. O aradan akciğer tüpü takıldı, çıkarıldı. Taşikardim sürekli sürekli beni yordu. Bir gün vov bugün çok iyiyim oldum diğer gün ben ne zaman iyi olucam.. Okurken bile yoruldunuz di mi? Yaşaması tam bir bu olay bir felakat derecesindeydi🤪Durum böyle olunca telefona çok bakamadım bile uyudum, uyandım. Buraya yansıtmayı çok sevmiyorum ama durum bu. Hala taburcu olacak kadar iyi olmayı bekliyorum. Şimdi her şeyin çok güzel olmasının tam zamanı bence. Hadi hemen olsun🙏🏻

A post shared by Neslican Tay (@neslicantay) on


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu
6 11 2019 - 12:39
Müge Anlı Nazife Demirel Videosu Hakkında Açıklama Yaptı
4 10 2019 - 13:37
Volkswagen Türkiye’yi Tercih Edince Bulgarlar Çılgına Döndü
4 10 2019 - 12:56
Fatih Terim Devre Arasında Kadar Yeni Bir Onyekuru İstiyor
4 10 2019 - 10:56
Chloe’den Geçtiğimiz Aylarda Boşanan Serdar Ortaç Gizemli Bir Kadınla Yakalandı
4 10 2019 - 10:27
Sosyal Medyada Türkiye’nin Milli Değerlerine Ve Şehitlere Küfürler Yağdıran Çocuk Gözaltına Alındı
3 10 2019 - 21:01
Yorum Yap