Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Nesli Tükendiği Düşünülen Misk Kedisi Nedir?

30 yıldır nesli tükendiği düşünülen ancak Hindistan'da bir sokakta aniden ortaya çıkan misk kedisi hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.
Eklenme:
 Nesli Tükendiği Düşünülen Misk Kedisi Nedir?

Yaklaşık 30 senedir ortalarda görünmeyen ve nesli tükendiği düşünülen misk kedisi bir anda sosyal medyanın gündemine düştü. Dünya genelinde yayılan koronavirüs salgını sebebiyle çok sayıda ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Hindistan’da insanların sokaklarda olmamasından kaynaklanarak ortaya çıkan misk kedisi görüntüleri herkesi şaşırttı.

Misk kedisinin olduğu görüntüler sosyal medyada milyonlarca paylaşım alırken, nesli tükendiği düşünülen misk kedisinin özelliklerini sizler için araştırdık.

Misk Kedisi Nedir? Misk Kedisinin Nesli Tükendi Mi?

Memeliler sınıfına giren ve kedimsilein üst familyasından olarak nitelendirilen misk kedisi, kedileri oldukça fazla andırmaktadır. Ancak yırtıcı bir hayvan olan misk kedilerinin yüzü ve vücudu normal kedilere göre daha uzun olmakla birlikte bacakları oldukça kısadır.

Kahverengimsi bir tüy yapısına sahip olan misk kedilerinde siyah çizgiler ve benekler bulunur. Kuyruklarına yakın bir mesafede yer alan bezlerden güzel bir koku saçan misk kedilerinin en bilinenlerinden olan palmiye misk kedileri çoğunlukla yerli halkın evlerinin sazlarla örtülen damlarında yaşayarak, hamam böcekleri ve kuşlarla beslenirler.

Hindistan’ın güney bölgelerinde evcilleştirilen misk kedilerinin salgıladığı sıvılar parfüm üretiminde kullanılırken ayrıca bilinen öteki türleri arasında jenet, fussa, firavun faresi ve kara palmiye misk kediside bulunur.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51
Yorum Yap