Nedir?
Bu Gıdaları Tüketerek Hastalıklardan Korunabilirsiniz

Toplumumuzu rahatsız eden hastalıklara baktığımızda; artrit, kalp hastalığı, diyabet, yüksek tansiyon, astım, enflamatuar barsak hastalığı (IBD) gibi hastalıklarla karşılaşıyoruz, tersine çevirmek için uzun süreli yaşam tarzı değişikliklerinin gerekli olduğunu görüyoruz. Tüm hastalıklara baktığımızda ortak payda: iltihaplanma hastalıkların kökeninde. İltihaplanma önleyici gıdalarla iltihaplanmayı geçirmek, sadece bu hastalıkların semptomlarını hafifletmekle kalmıyor, aynı zamanda ortadan kaybolduğunu bile görebiliyoruz.

Okunma Süresi : 9 Dakika
Cayenne (Arnavut) Biberin Sağlığa Etkileyici Faydaları ve Tarihi

Birçok kişi yemeğine bir miktar lezzet katmak için cayenne (Arnavut) biber kullanır, ancak sağlığınızı değiştirme gücünün olduğunu biliyor muydunuz? Son 9,000 yıldır hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan kırmızıbiber, vücudunuzun dolaşımını uyarabilir ve asitliği azaltabilir; birçok sağlık yararı sağlayan güçlü bir baharattır.

Okunma Süresi : 10 Dakika
Enginarın Sağlığa Faydaları Ve Tarihi

Yüzyıllardan bu yana yararları bilinen enginarın, içerdiği bazı maddeler sayesinde çok sayıda önemli özelliğe sahip, besin değeri yüksek bir sebzedir. Enginar kalbi, enginarın genellikle en çok kullanılan ve tüketilen parçası olmasına rağmen, yapraklarını da tüketmelisiniz, çünkü yapraklar aslında enginardaki en güçlü besin maddelerinin depolandığı yerlerdir.

Okunma Süresi : 11 Dakika
Dolmalık Biberin 7 Faydası Ve Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

Birçok kullanım yönü olan dolmalık biberin soğuk algınlığından, kansere kadar çeşitli hastalıklara savaşmaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Okunma Süresi : 11 Dakika
Kivinin Sağlığımıza 10 Faydası

Dış görünüşü nedeniyle çok da sevilmeyen meyvelerden olan kivi, aslında tam bir sağlık deposu. C vitamini deposu olan kivi hakkında bilmediğiniz her şey yazımızda...

Okunma Süresi : 7 Dakika
Şifa Kaynağı: Kemik Suyu

Binlerce yıldır sağlık yararları için lanse edilen, tüketimi önerilen fermente sebzeler ve kültürlü süt ürünleri gibi geleneksel gıdalar olmuştu. Ancak şu anda inanılmaz sağlık yararları için tanınan yaygın bir şifa verici olarak kemik suyunu duymaktayız. Peki kemik suyu gerçekten şifa kaynağı mı? Kemik suyunun sağlığa faydaları nelerdir?

Okunma Süresi : 10 Dakika
Kanserden Koruyan, Cildi Güzelleştiren Böğürtlenin Faydaları

Ülkemizde kolaylıkla yetişen yol kenarlarında, tarlarda sıklıkla karşılaştığımız böğürtlen gülgiller familyasının bir üyesidir. Sağlığa son derece faydalı olan bu meyve, mineraller ve vitamin kaynağı olan bir bitkidir. Peki sağlığa faydalar listesi uzun olan böğürtlenin yararları nelerdir, besin değerleri nelerdir ve hangi hastalıklara iyi gelir?

Okunma Süresi : 9 Dakika
Pancarın Etkileyici 8 Faydası Ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pancar genelde sevilen sebzeler arasındadır. Bazı kişiler doğal toprak lezzetini severken, bazıları pancar suyunu tercih ediyor. Nasıl tükettiğinize bakılmaksızın, bu faydalı sebzeye sığdırılan bazı şaşırtıcı faydaları olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız.

Okunma Süresi : 10 Dakika
Kızılcık Suyunun Sağlığa Faydaları

Kızılcık suyunun faydaları arasında; yaşa bağlı oksidatif hasarın önlenmesi, kronik hastalıkların azalması, idrar yolu (UTI) ve diğer enfeksiyonların önlenmesi dahil olmak üzere birçok sağlığa faydaları sayılabilir. Aynı zamanda sindirim geliştirmeye yardımcı olur ve menopoz sonrası sağlığı destekler.

Okunma Süresi : 10 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com