Nedir?
Nedir?
Cushing Sendromu Nedir? Cushing sendromu Belirtileri Ve Tedavisi

Cushing sendromu, kortizol hormon seviyesinin yüksek değerlere çıktığında görülen bir rahatsızlıktır. En belirgin belirtileri kilo alımı, aşırı kıllanma ve kamburlaşma durumudur.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Cilt Toniği Nasıl Uygulanır? Cilt Toniği Faydaları Ve Çeşitleri

Hava kirliliği ve stres gibi çeşitli faktörler cilt üzerinde çeşitli problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günlük cilt toniği uygulamasının yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Okunma Süresi : 6 Dakika
Kumkuat (Kamkat) Nedir? Besin değerleri Ve Faydaları Nelerdir?

Kumkuat meyvesi Dünyada Çin de yaygın olarak yetiştirilen, Ülkemizde de Akdeniz bölgesinde üretilen portakalı andıran küçük bir meyvedir. A ve C vitamini açısından yüksek değere sahip olduğu için, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca dekoratif olarak da kullanılabilmektedir.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Goldenhar Sendromu Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Goldenhar sendromu doğumdan itibaren görülen genetik bir hastalıktır. Kişide çeşitli anormalliklerin görülmesine neden olmaktadır. Çeşitli araştırmalar yapılmasına rağmen henüz hastalığın nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Brokoli Nasıl Tüketilmeli? Brokoli Faydaları Ve Zararları

Brokoli tüketimi sayesinde, vücudun bağışıklık sistemi güçlendirilerek enfeksiyonlara karşı korunması sağlanmaktadır. Ayrıca detoks etkisi sayesinde, diyet listelerinde oldukça popüler bir sebzedir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Bronşektazi (Bronş Genişlemesi) Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Bronşektazi (Bronş Genişlemesi) durumu, akciğerde bulunan bronşlarda görülen bir takım hasarlardır. Hasarın boyutuna göre hastalık 3 şekilde incelenmektedir. Belirtilerin dikkate alınması, tedavi açısından önem taşımaktadır.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Maya Maskesi Nasıl Uygulanır? Maya Maskesi Faydaları Nelerdir?

Maya maskesi, kuru ve yağlı cilde uygulanabilmektedir. B vitaminleri açısından zengin olduğundan, cilde yararları oldukça fazladır. Bu nedenle, son dönemlerde adından sıkça söz ettiren bir bakım uygulamasıdır.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Dismorfofobi (Ayna Hastalığı) Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Dismorfofobi (Ayna Hastalığı) durumu, psikolojik bir rahatsızlık olduğundan, kişinin terapi desteği alması gerekmektedir. Bu süreçte, kişinin sağlığı açısından, hastalığın belirtilerinin ciddiye alınması oldukça önemlidir.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır? Lahana Çorbası Diyeti Faydaları

Lahana çorbası diyeti öncesinde, kan ve hormon değerlerine bakılması gerekmektedir. Kişinin değerleri yüksek ya da düşükse, bu diyeti uygulaması tavsiye edilmemektedir. Haftalık 5 kiloya kadar zayıflatan bu uygulamada, dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Okunma Süresi : 5 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"