NBC’den Şok İddia: Reza Zarrab ABD’de İtirafçı Oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz yıllarda tutuklanan ve mahkemesi devam eden Reza Zarrab hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

17.11.2017 - 18:10
17.11.2017 - 19:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye’de çeşitli ödüller alan İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın ABD’deki davası devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Reza Zarrab seyahat amacıyla ABD’ye gitmiş ancak havalimanı çıkışında tutuklanmıştı. O günden beridir tutuklu olarak bulunan ve serbest bırakılmayan Reza Zarrab’ın bir yandan mahkemesi sürerken, hakkında şok iddialar da gelmeye devam ediyor. ABD’nin en iyi basın kuruluşları arasında yer alan NBC, İran ve Türkiye vatandaşı olan Reza Zarrab’ın New York’ta yargılandığı sırada itirafçı olduğu ve savcı ile ortak çalıştığı belirtildi.

Ayrıca iddialara göre itiraf sırasında Türkiye Hükümeti ile Micheal Flynn arasındaki bağlantıların da açıklandığı ve diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu durumu engellemeye çalıştığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çağrı Yapmıştı

Julia Ainsley ve Tom Winter tarafından hazırlanan haberin devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın savcı konusundaki tutumu da ele alındı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde FETÖ davası devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklama yapılmış ve Savcı Preet Bharara’nın FETÖ’cü olduğu nedeniyle görevden alınmasını talep etmişti. Ancak alınan son bilgilere göre ABD’li yetkililerin bu isteği reddettiği, Bharara’nın halen dava başında olduğu belirtildi.

Ayrıca internet sitesinde yer alan haberin devamında savcılık tarafından Fethullah Gülen’in Türkiye’ye kaçırılması ve Zarrab’ın davasının düşürülmesi karşılığında Robert Mueller’in Türkiye’den 15 milyon dolar alıp almadığı da araştırılan konular arasında yer alıyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim