NBC’den Şok İddia: Reza Zarrab ABD’de İtirafçı Oldu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Türkiye’de çeşitli ödüller alan İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın ABD’deki davası devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Reza Zarrab seyahat amacıyla ABD’ye gitmiş ancak havalimanı çıkışında tutuklanmıştı. O günden beridir tutuklu olarak bulunan ve serbest bırakılmayan Reza Zarrab’ın bir yandan mahkemesi sürerken, hakkında şok iddialar da gelmeye devam ediyor. ABD’nin en iyi basın kuruluşları arasında yer alan NBC, İran ve Türkiye vatandaşı olan Reza Zarrab’ın New York’ta yargılandığı sırada itirafçı olduğu ve savcı ile ortak çalıştığı belirtildi.

Ayrıca iddialara göre itiraf sırasında Türkiye Hükümeti ile Micheal Flynn arasındaki bağlantıların da açıklandığı ve diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu durumu engellemeye çalıştığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çağrı Yapmıştı

Julia Ainsley ve Tom Winter tarafından hazırlanan haberin devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın savcı konusundaki tutumu da ele alındı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde FETÖ davası devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklama yapılmış ve Savcı Preet Bharara’nın FETÖ’cü olduğu nedeniyle görevden alınmasını talep etmişti. Ancak alınan son bilgilere göre ABD’li yetkililerin bu isteği reddettiği, Bharara’nın halen dava başında olduğu belirtildi.

Ayrıca internet sitesinde yer alan haberin devamında savcılık tarafından Fethullah Gülen’in Türkiye’ye kaçırılması ve Zarrab’ın davasının düşürülmesi karşılığında Robert Mueller’in Türkiye’den 15 milyon dolar alıp almadığı da araştırılan konular arasında yer alıyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com