Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu

Paralel evren nedir? Bugüne kadar paralel evrenin varlığına somut bir bilimsel kanıt bulunamamış sadece hayal olarak değerlendirilmişti. NASA destekli olarak Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan bir açıklama araştırmanın sonucunda paralel evrene kanıt bulunmuş olunabileceği öne sürüldü. Açıklamanın ardından birçok kişide paralel evreni ne olduğunu merak etmeye başladı. Peki Paralel evren nedir? Paralel evren gerçekten var mı?
Eklenme:
 NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu

Paralel evren nedir? Uzun yıllardan beri aslında paralel evren varlığının bulunması için bir kanıt aranıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı nasıl destekli olarak yürütülen bir çalışma sonucunda paralel evrenlere bulunmuş olabileceği öne sürülüyor. Paralel evrenin olup olmadığı birçok vatandaş tarafından merak edilirken NASA tarafından yapılan açıklamada yoğun olarak araştırılıyor. Peki Paralel evren nedir? Paralel evren var mı? NASA ne açıklama yaptı?

Paralel evren nedir?

Paralel evren kavramı, çoklu evrenler için yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Büyük patlamanın yanı sıra diğer fizik problemlerine de çözüm sağlamaya aday olan paralel evren sonlu yada sonsuz var olan olası evrenlerin hipotezsel bütünü olarak kabul edilir. Bu evrenler var olan her şeyi içine alırken paralel evrenler ya da alternatif evrenler olarak da adlandırılır.

paralel evren

Paralel evren var mı?

NASA uzun yıllardan beri paralel evrenin varlığını kanıtlamak için bir kanıt aramaya devam ediyor. Yine heyecanlandıran bir araştırmaya imza atan NASA, Hawaii Üniversitesi’nden Peter W. Gorham tarafından yürütülen araştırmada bulunan verilerinin paralel evrenin olabileceği iddialarını ortaya koyduğunu açıkladı. Araştırmada Antartika buzullarının yüksek enerjili nötrino ile etkileşime girdiğinde yaydığı radyo dalgalarını tespit eden özel olarak tasarlanmış bir balon kullanılırken, balonun 3. uçuşu sırasında bilim insanları, önceki uçuşlardan gelen verileri tekrar gözden geçirmeye karar verdi. Yaptıkları incelemede sinyalin uzaydan değil daha çok yerin altından geldiğini fark eden bilim insanları, buldukları kanıtla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Araştırmadaki “Bu sinyalleri açıklamak, bizimkiyle aynı büyük patlamada yaratılmış ve paralel olarak var olan karmaşık ve başka bir evrenin varlığını gerektiriyor. Bahsettiğimiz bu paralel dünyada, her şey ters bir şekilde pozitif-negatif olarak, sol-sağ olarak işliyor ve zaman geriye doğru gidiyor.”


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Twitter’da Büyük Yenilik: Sesli Tweet! Sesli Tweet Nasıl Atılır?
18 06 2020 - 13:57
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap