NASA’dan dünyayı şaşırtan açıklama: Burçların 2019 tarihleri dünyanın yörüngesel salınımıyla değişti

NASA tarafından yapılan açıklamada burçların yeni tarihleri 2019 yılı için duyuruldu. Şaşkına çeviren açıklamaya göre 12 değil 13 burç bulunuyor. Burçların tarihleri neden değişti ve hangi tarihte hangi burç var?

04.08.2019 - 23:38
05.08.2019 - 11:38
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

NASA dünyayı şaşkına çeviren bir açıklama yaparak 2019 yılında burçların tarihlerinin değiştiğini duyurdu. Yapılan açıklamada dünyanın yörüngesel salınımın değiştiği ve bu nedenle yıldızların dünyaya göre pozisyon değiştirdiği belirtildi. Yaşanan bu değişimle birlikte burçların tarihleri de etkilendi. İşte yeni burçlar ve tarihleri…

Artık 13 burç var

NASA’nın 12 burcun tarihlerini güncellemesi astrolog ve astronomlar arasında yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) yaptığı açıklamada dünyanın yörüngesel salınımı değiştiği için yıldızların dünyaya olan pozisyonunun değiştiğini ve bu nedenle burçların tarihlerinin de değiştiğini dile getirdi. Açıklamanın devamında şu andaki gökyüzünün antik zamanlardakinden çok farklı olduğu ifade edilirken, güneşin 12 burcu oluşturan takımyıldızların üzerinde bulunduğu bu nedenle de burçların zamanının değiştiği belirtildi. Burçların yeni tarihlerine ilişkin bilgiler NASA’nın resmi web sitesi üzerinden verildi. Buna göre artık aslan burcu 23 Temmuz 22 Ağustos tarihleri arasında değil. NASA’dan yapılan açıklamaya göre bu tarihler arasında doğanlar yengeç burcuna ait. Aynı zamanda NASA tarafından yapılan açıklamada astrolojide 12 değil 13 burç olduğu belirtildi. Yapılan bu açıklamanın ardından yılan burcunun gerçek olduğu iddiaları daha da güçlenmiş oldu. NASA’nın web sitesinden yapılan açıklamada Babiller döneminde Ophiuchus yani Yılan Burcu’na yer verildiği ifade ediliyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim