Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

NASA’dan dünyayı şaşırtan açıklama: Burçların 2019 tarihleri dünyanın yörüngesel salınımıyla değişti

Son Güncelleme:
 NASA’dan dünyayı şaşırtan açıklama: Burçların 2019 tarihleri dünyanın yörüngesel salınımıyla değişti

NASA dünyayı şaşkına çeviren bir açıklama yaparak 2019 yılında burçların tarihlerinin değiştiğini duyurdu. Yapılan açıklamada dünyanın yörüngesel salınımın değiştiği ve bu nedenle yıldızların dünyaya göre pozisyon değiştirdiği belirtildi. Yaşanan bu değişimle birlikte burçların tarihleri de etkilendi. İşte yeni burçlar ve tarihleri…

Artık 13 burç var

NASA’nın 12 burcun tarihlerini güncellemesi astrolog ve astronomlar arasında yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) yaptığı açıklamada dünyanın yörüngesel salınımı değiştiği için yıldızların dünyaya olan pozisyonunun değiştiğini ve bu nedenle burçların tarihlerinin de değiştiğini dile getirdi. Açıklamanın devamında şu andaki gökyüzünün antik zamanlardakinden çok farklı olduğu ifade edilirken, güneşin 12 burcu oluşturan takımyıldızların üzerinde bulunduğu bu nedenle de burçların zamanının değiştiği belirtildi. Burçların yeni tarihlerine ilişkin bilgiler NASA’nın resmi web sitesi üzerinden verildi. Buna göre artık aslan burcu 23 Temmuz 22 Ağustos tarihleri arasında değil. NASA’dan yapılan açıklamaya göre bu tarihler arasında doğanlar yengeç burcuna ait. Aynı zamanda NASA tarafından yapılan açıklamada astrolojide 12 değil 13 burç olduğu belirtildi. Yapılan bu açıklamanın ardından yılan burcunun gerçek olduğu iddiaları daha da güçlenmiş oldu. NASA’nın web sitesinden yapılan açıklamada Babiller döneminde Ophiuchus yani Yılan Burcu’na yer verildiği ifade ediliyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap