NASA 15 soru ile astronotluğa ne kadar uygun olup olmadığımızı bize söylüyor!

NASA'nın geçtiğimiz aylarda uzaya isim gönderme etkinliğine Türkiye'den beklenenin çok daha üzerinde yoğun bir ilgi gelmiş, en çok katılım gösteren ülke çok büyük bir farkla Türkiye olmuştu. NASA şimdi yeni bir etkinlikle yine dünya gündemine oturacak gibi görünüyor.

01.08.2019 - 17:32
02.08.2019 - 11:30
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Astronot olmak isteyen insanlara yönelik küçük bir test hazırlayan NASA, uzay tutkunları tarafından heyecanla karşılandı.

15 soru ile astronotluğa ne kadar uygun olduğunuzu görün

NASA Mars’a isim gönderme kampanyasıyla uzaya herhangi bir şekilde ilgi dahi duymayan birçok kişinin dikkatini çekmesinin ardından şimdi de oldukça eğlenceli görünen astronot testi ile herkesin ilgisini şimdiden çekmeye başladı. Astronot yetenek testi olan bu etkinlik 15 sorudan oluşuyor. 15 soruluk test ile hem görsel hem de işitsel olarak testi çözen kişinin uzaya ve astronotluğa olan uygunluğu minik bir eğitimle ölçülüyor. Ayrından testin sonuçları her alanda alınan puanlarla hesaplanarak ayrıntılı bir şekilde astronot adayının karşısına çıkıyor.

NASA, bu testi bu yıl Ay’a ayak basılışının tam 50. yıldönümü kutlaması olarak yapmayı hedeflemiş. 16 Temmuz 1969 misyonu uzay tutkunları için hala ihtişamını korumaya devam ediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim