Naim Süleymanoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkiye'nin halterde yüz akı olan ve kırdığı rekorlar ile adını dünyaya duyuran şampiyon halterci Naim Süleymanoğlu dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

19.11.2017 - 13:21
16.06.2019 - 20:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türk sporunun efsane isimlerinden olan ve adını dünya spor tarihine altın harflerle yazdırmayı başaran Şampiyon Haltercimiz Naim Süleymanoğlu karaciğer yetmezliği sebebi ile tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Ünlü sporcunun ölümü başta Türkiye olmak üzere dünya kamuoyunda da büyük yankı buldu.

Kazandığı madalyalar, kırdığı rekorlar ile dünya halter şampiyonalarına damga vuran “Cep Herkülü” lakaplı milli sporcumuz için bugün Fatih Camii’nde bir cenaze töreni düzenlendi. Süleymanoğlu’nun naaşı tören alanına getirilirken Türk bayrağına sarılı cenazesini taşıyan araca motorlu zabıta ekipleri tarafından eşlik edildi.

Naim Süleymanoğlu’nun naaşı tören alanına getirildikten sonra Türk bayrağı ile sarılı tabutunun üstüne altın madalya kazandığı bir şampiyona sırasında çekilen bir fotoğrafı koyuldu ve üzerine “Kalbimizdesin” yazıldı. Ünlü haltercinin cenaze törenine çok sayıda vatandaşımız ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, Türkiye Basketbol federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu ile birlikte spor ve basın camiasından pek çok isim katıldı.

Şampiyonun Eski Rakibi’de Törene Katıldı

Milli Gururumuz için düzenlenen cenaze törenine Türk halterciler Hamza Yerlikaya, Sunay Bulut ve Halil Mutlu gibi isimler katılırken törene Naim Süleymanoğlu’nun en büyük rakibi olan Yunan sporcu Leonidis’de özel bir davetle katıldı. Türkiye’nin daveti ile bu sabah saat 07.00 uçağı ile Yunanistandan Türkiye’ye gelen Leonidis, Süleymanoğlu için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Yunan sporcu Leonidis Geçtiğimiz yüzyılın en büyük atletiydi diyerek bahsettiği Naim Süleymanoğlu ile ilgili, O benim rakibim değil dostumdu. Bu sadece benim ve arkadaşları için değil, halter ailesi ve tüm atletizm ailesi için çok üzücü bir gün. Süleymanoğlu geçtiğimiz yüzyılın en büyük atletiydi. Bu kayıp herkes için çok üzücü diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim