Nagehan Alçı’dan Ali Babacan’ın Kuracağı Parti Hakkında Kulis İddiaları: Temmuz’da Kurulabilir İsmi Bile Belli

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri olan Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye ilişkin bir köşe yazısı yazdı. Nagehan Alçı köşe yazısında kulislerde dolaşan olay iddiaları paylaştı.

29.06.2019 - 11:31
30.06.2019 - 0:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ali Babacan’ın kuracağı iddia edilen yeni partinin Temmuz ayında kurulabileceğini öne sürdü. Nagehan Alçı’nın iddiasına göre AK Parti’de eskiden görev yapmış ve halk tarafından çok sevilen isimlerden olan Ali Babacan’ın kuracağı bu partide Ahmet Davutoğlu’nun da olacağı iddiaları var. Ancak Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ile aynı parti içinde olmaya kesinlikle sıcak bakmıyor.

Muharrem İnce 2023’e Hazırlanıyor

Köşe yazısında geçtiğimiz hafta 24 Haziran’da CHP’den cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile de görüştüğünü belirten Nagehan Alçı, 2023’te yapılacak olan başkanlık seçimleri için Muharrem İnce’nin hazırlık yapmaya devam ettiğini söyledi. Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti hakkında medyaya birçok kulisin yansıdığını belirten Alçı, partinin isminin ne olacağı konusunun ise hiç konuşulmadığını dile getirdi. Kendisine gelen bilgilere göre bu partinin isminin “Özgürlük ve Adalet Partisi” ya da “Özgürlük ve Refah Partisi” olarak konuşulduğunu ancak AK Parti ile benzerliğin ortaya çıkmasının istenmediğini söyledi. Daha sonrasında yapılan görüşmelerde ise Ali Babacan’ın siyasi felsefesine ve mevcut toplumsal taleplere uygun olması nedeniyle “Özgürlük ve Hukuk Partisi” isminin gündeme geldiğini belirten Nagehan Alçı, partinin adının satması ile da çarpıcı olmasının istendiğini ifade etti. Şu anda isim konusunda birçok konunun değerlendirildiğini belirten Alçı, ancak kuvvetli ihtimal olarak Özgürlük Ve Hukuk Partisi olacağını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim