Nagehan Alçı Bugünkü Köşe Yazısında Ali Babacan’ın Partisi ile İlgili Gerçekleri Anlattı

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eski bakan Ali Babacan'ın kuracağı iddia edilen Özgürlük ve Hukuk Partisi ile ilgili son gelişmeleri köşe yazısında anlattı.

01.07.2019 - 15:32
01.07.2019 - 15:48
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul’da 23 Haziran’da tekrarlanan seçimlerin ardından AK Parti’nin başarısızlığa uğraması kulislerde yeni parti iddialarını arttırdı. Ali Babacan’ın partiyi kurmadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzun bir görüşme yaptığı iddia edilidi. Şimdi herkes Ali Babacan’ın ne yapacağını merak ediyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı geçtiğimiz günlerde yazdığı bir köşe yazısında Ali Babacan’ın kuracağı partinin “Özgürlük ve Hukuk Partisi” adını alacağını söylemişti. Bugünkü köşe yazısında ise parti konusundaki son durumu açıkladı. Nagehan Alçı, “Ali Babacan’ın partisi ile ilgili asparagas haberlere dikkat!” başlığı ile bir köşe yazısı kaleme aldı.

Yaz Bitmeden Parti Kurulmuş Olacak

Nagehan Alçı köşe yazısında yeni partinin yaz bitmeden kurulacağını iddia etti. Ayrıca ilerleyen günlerde resmi sözcülerin detayları basınla da paylaşacağını belirten Nagehan Alçı, bu süreçte ortada çok fazla yanlış bilginin dolaştığına dikkat çekti. Babacan ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara da değinen Nagihan Alçı, Türk medyasında çok sayıda asparagas haber çıktığını belirterek bunlardan birinin ise yeni kurulacak partinin 5 kişilik bir akil insanlar ya da danışma heyeti ile yönetileceği iddiası olduğunu ifade etti. İddiaların içerisinde bu 5 kişilik komisyonda Ali Babacan’ın “primus interpares” yani eşitler arasında birinci olacağı gibi bir iddianın da olduğunu belirten Alçı, böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim