Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Aile İçi Mutsuzluğun Sebepleri

Son Güncelleme:
 Aile İçi Mutsuzluğun Sebepleri

Toplumun en küçük temel birimlerinden biri olan Aile yaşayan ve var olan toplumlar için en temel yapı taşlarından birini oluşturmaktadır. Mutlu ve huzurlu bir aile ortamının yaratılabilmesi için önemli bazı adımların atılması gerekmektedir. En başta çocuklar olmak üzere aile içerisindeki yaşanabilecek ve ortaya çıkabilecek mutsuzluklar çevreyi dahi etkisi altına alabilir. En büyük sorunlar ise aile içerisinde fikir alış verişlerinde yaşanır. Bazı durumlarda bunlar ufak meseleler olarak ortaya çıkar ve konuşulabilerek halledilebilir. Anlaşılamayan bazı hususlar dışında yaşanacak en büyük problemler başka sorunları da beraberinde getirebilir. Bu konuda elde edilebilecek fikir çatışmaları üstü kapalı bir halde ortadan kaldırılmalıdır. Sorunları ortadan kaldırılması durumunda başka problemler ortaya çıkıyor ve fikirlerde bir değişiklik olmuyorsa bazı kişilerden de destek alınabilir.

Toplumda hiçbir aile birbirine benzemez ve eş değerli değildir. Aile dışından bazı insanları içeriye karıştırmak ise durumların daha da kötü hale gelmesine neden olabilir. Bu gibi sorunları için mutlaka bununla ilgili terapistlere gitmenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Aile içerisinde durumları daha düzgün bir hale kılmak için mutlaka empati kullanılmalıdır. Eşler birbiri üzerinde baskıcı olmamalıdır. Her bireyin kendine özgü durumları vardır.

Mutlu Evliliğin Sırları

Ailede içinde mutlu olmak için kişi kendi bakışları doğrultusunda sorunlara daha çıplak bir açıdan bakarak yaşananlara empati kurmalıdır. Eşler birbirini değiştirmeye asla çalışmamalıdır. Her birey bu konuda kendine özgü bir karar almamalıdır. Eğer eşler birbirini değiştirmeye çalışırsa evlilik daha da riskli bir hal alır. Eşler arasındaki uyumsuzluk karşılıklı töleransla da bazen çözülebilmektedir. Evlilik öncesi eşler birbirlerini çevresindeki insanlarla olan diyaloglarında da tanıyabilirler. Bu anlamda duygusallık boyutunun dışında eşlerin sosyal ilişkileri de ön plana çıkmaktadır. Eşlerden biri sosyal yaşamı severken diğeri sevmiyorsa bu da evlilikte problemleri ön plana çıkartır.

Eşler evlilik öncesi birbirini iyi tanımaya çalışarak buna daha da özen gösterir. Ekonomik problemler evliliği etkilediği kadar maddi yeterlilikte her zaman mutlu evliliğin bir sırrı olamaz. Evliliklerde mutsuzluğun en büyük sebeplerin biri ise eşlerden birinin diğerini aldatmasıdır. Genellikle erkekler aldatır gibi bir algı yaygındır ama kadınların da bunda rol aldığı son yıllarda bilinmektedir. Bu yüzden de kadınlar evliliklerinde farklı sebeplerden oluşmuş bir mutsuzluğu bile aldatmaya yorabilmektedirler.

Evliliklerini mutluluğu yakalamayanlar ,başka insanlarla mutlu olmak için eşlerini aldatma yoluna giderler. Evlendikten sonra da kişiler kendilerine gereken özeni göstermek zorundadırlar.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53