Muğla’nın Datça İlçesinde Peş Peşe Orman Yangınları

Muğla'nın Datça ilçesinde gündüz saatlerinde başlayan ve akşamüzeri kontrol altına alınan orman yangını yeniden başladı. Şiddetli rüzgar nedeniyle ekipler yangını kontrol altına almakta zorluk çekiyor.

30.06.2019 - 0:36
30.06.2019 - 14:46
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Muğla’nın Datça ilçesinde gündüz saatlerinde başlayan ve havadan helikopterle müdahale edilen yangın akşam saatlerinde kontrol altına alınmıştı. Ancak yangın yeniden başladı. Makilik alanda devam eden yangını ekiplerin müdahalesi sürerken şiddetli rüzgar nedeniyle yangının yönünü sahile çevirdiği öğrenildi.

İlçe Merkezine 30 Kilometre Mesafede

Muğla’nın Datça ilçesinde gündüz saatlerinde başlayan yangın ekiplerin çalışmaları sonucu akşam saatlerinde kontrol altına alınmıştı. Ancak yangının soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgenin yakınında bir noktada yeniden başladığı öğrenildi. Datça ilçe merkezine 30 kilometre mesafede makilik bir alanda başlayan yangına havadan ve karadan ekiplerin müdahaleleri devam ediyor. Şiddetli rüzgarın etkisini artırması nedeniyle alevler giderek büyüyor. Şu anda bölgede Datça Orman İşletme Şenliği’ne bağlı 30 orman işçisi ve 7 arazöz yangına müdahale ediyor. Datça Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibin’den gönüllüler de bölgede çalışma yürüten ekiplere yardımcı oluyor. Tepede başlayan yangının rüzgarın etkisiyle yönünü sahile çevirdiği öğrenilirken, rüzgarın yönünü değiştirmesi halinde yangının Palamutbükü sahili ve liman bölgesinde bulunan bazı yerleşim yerlerini tehdit edebileceği öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim