Yaşam

Müge Anlı’da aranan Müslüme bulundu mu? Bulunan ceset kime ait?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında konu edinilen Mersin’de kaybolan Yörük kızı Müslüme Yağal için arama çalışmaları devam ediyor. Gönüllü ve personel katılımı ile gerçekleştirilen arama çalışmalarına arama kurtarma ve kadavra köpekleri de dahil oldu. Uçaklar ile havadan ve karadan sürdürülen arama çalışmalarında şu ana kadar küçük kızın izine rastlanılmadı. Ailenin yaşadığı çadırın yakınında bulunan kan ise tüm şüpheleri aileye çekti. Üstelik bu noktadan 22 kilometre ötede bir obruk içerisinde kadın cesedinin bulunması araştırmalarda dikkat çeken bir diğer sonuç oldu.

Müslüme Yağal  aramalarında bulunan ceset kime ait?

Yetişkin bir kadına ait olduğu belirlenen cesedin kimliğinin belirlenebilmesi alınan adli tıpta araştırma başlatıldı. Küçük bir kızı ararken bulunan ceset, yine farklı bir kadın cinayetinin daha yaşandığını gözler önüne serdi.

Bugüne kadarki süreç içerisinde küçük kızdan hiçbir haber alınamaması hayatı riskinin daha da arttığını gösterirken, aile içerisindeki çelişkili ifadeler ve güçlü şüpheler bir yandan Jandarma ekiplerinin üzerinde durduğu konular arasında.  Gözler ise bir taş üzerinde tespit edilen kan lekesinden alınan numune sonuçlarına çevrildi. Sonuçlarının karşılaştırılması adına tüm aile üyelerinden de örneklerin alındığı belirtildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu