Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu

Son Güncelleme:
 Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu

Mucize Doktor dizisi Fox Tv’de yayınlanan, izleyicisi tarafından geniş bir beklenti ve beğeniyle karşılanan bir dizi. Dizi önerileri arasında bu dizinin yeri çok farklı. Dizinin içeriğini en basit şekilde anlatacak olursak, otizm hastası bir doktorun hastane çalışması ve problemleri çok daha etkili şekilde çözmesi diyebiliriz. Yüksek zekalı olan ve otistik olan doktorumuz, analizlerini çok daha hızlı yapıyor ve okuduğu hiç bir şeyi unutmuyor. Bu da haliyle onun zekası ile ilgili çok daha fayda sağlıyor.

Mucize Doktor dizisinin konusu bu şeklide ilerlese de, otizm ile ilgili farkındalık yarattığını da söyleyebiliriz. Dizinin orijinal versiyonu 2013 yılında yapılan Güney Kore yapımı bir dizi iken, ABD üzerinde de daha sonra tekrar yapılmış. Yine Good Doctor ismiyle yayınlanan bu dizi, oldukça ses getirmiş. Fox Tv de yerli bir uyarlamasını yapmış bu dizinin.

Otistik ve Savant Sendromlu bir genç doktorun hikayesini kendine özgü hastane diliyle anlatan bu dizi, pek çok konuyu kendine has bir dilde anlatıyor. Hem hepimizin sevdiği samimiyeti yakalıyor, hem de aile içinde keyifle seyredebileceğimiz ve bizi ekranlara kilitleyen bir yapı sunuyor. İncelemesine bakacak olursak, dizinin bu denli çok tutmasının sebebi altında gerçekçi bir hikayenin olduğunu görebiliyoruz.

Daha önce yaşanmış hikayelerin bütününü konu alan dizi, içerik itibariyle oldukça güçlü bir senaryoya sahip. Yer yer izleyiciyi tıkasa da, gerse de, dizinin asıl özü gerilim ve mutluluk üzerine kurulu. Duygusallığa pek yer olmasa da yer yer duygusallık da katılmış işin içine.

Bir Türk dizisinde duygusallık, aşk ve benzeri durumlar olmazsa olmaz. Bu yüzden Mucize Doktor dizisine de ufaktan bir yaklaşım sergilenmiş bu tarz. Ama odak nokta otizmli doktorumuz oluyor. Hepimizi yakalayan bu dizinin bu denli tutma sebebi de, gerçekçiliğinden ziyade bizde yarattığı umut duygusu ve başarı hissi oluyor bir yandan.

Herkesi iyi seyirler dilerken, diziye dair son fragmanı da bırakalım.

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Müge Anlı Nazife Demirel Videosu Hakkında Açıklama Yaptı
4 10 2019 - 13:37
Volkswagen Türkiye’yi Tercih Edince Bulgarlar Çılgına Döndü
4 10 2019 - 12:56
Fatih Terim Devre Arasında Kadar Yeni Bir Onyekuru İstiyor
4 10 2019 - 10:56
Chloe’den Geçtiğimiz Aylarda Boşanan Serdar Ortaç Gizemli Bir Kadınla Yakalandı
4 10 2019 - 10:27
Sosyal Medyada Türkiye’nin Milli Değerlerine Ve Şehitlere Küfürler Yağdıran Çocuk Gözaltına Alındı
3 10 2019 - 21:01
İstanbul Valiliği Uyarı Yayınladı Çok Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor
3 10 2019 - 20:53
Yorum Yap