Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

MSB Açıkladı: Rusya’dan Alınan S-400’lerin ilk Grubu Ankara’ya Getirildi

Eklenme:
 MSB Açıkladı: Rusya’dan Alınan S-400’lerin ilk Grubu Ankara’ya Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 füze sisteminin ilk grubunun Ankara’ya getirildiği duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik Rusya’dan tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikalinin başladığı belirtildi.

Teslimatlar devam edecek

Konu hakkında savunma sanayi başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise sisteme ait parçaların teslimatlarının ilerleyen günlerde devam edeceği belirtildi. Açıklamanın devamında sistem tamamen hazır olduktan sonra ilgili makamlar tarafından belirlenecek şekilde kullanılmaya başlanacağı ifade edildi.

ABD ve Türkiye arasında krize neden olmuştu

Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemi ABD ve Türkiye arasında krize neden olmuştu. ABD, hava savunma sisteminin alımının hemen durdurulması gerektiğini aksi halde Türkiye’ye yaptırım uygulayacaklarını söylemişti. Türkiye ise bu konuda kararlılık mesajı vermiş ve füzelerin alımının tamamlanacağını duyurmuştu.

Sınırda Konuşlandırılacak

Türkiye’nin hava savunma sistemini aktif olarak kullanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen haberlerde sistemin ilk bataryasının Suriye sınırında bulunan Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde konuşlandırılacağı belirtilmişti. Gelecek günlerde teslim edilmesi beklenen 2. bataryanın ise Akdeniz’de yaşanan gerginlik ve yine Suriye sınırından gelecek tehlikelerin bertaraf edilmesi için Hatay’da ya da Mersin’de konuşlandırılacağı konuşuluyordu.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Buşon ücreti nedir? Buşon ücreti nerede ödenir?
23 07 2020 - 10:34
Volkan Uzun kimdir? Köpeğe tecavüz iddiaları sosyal medyayı ayağa kaldırdı
23 07 2020 - 09:03
Nurseli Aksoy vurulma anı! Ünlü TikTok fenomeni neden vuruldu?
21 07 2020 - 10:46
Pınar Gültekin kimdir? Pınar Gültekin bulundu mu?
21 07 2020 - 10:24
Tuma Çelik kimdir? Tecavüz skandalı ile gündeme gelen vekil ihraç edildi
20 07 2020 - 17:19
Netflix Türkiye’den çekilecek mi? AK Partili Mahir Ünal net yanıt verdi
20 07 2020 - 14:47
Yorum Yap