MSB açıkladı: Kuzey Irak’ta düzenlenen hava harekatıyla terör inleri imha edildi

Güvenlik güçleri Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe indirmeye devam ediyor. Pençe Harekatı ile koordineli olarak Kuzey Irak'ta Metina ve Zap bölgelerine düzenlenen hava harekatında terör örgütünün, barınak, silah mevzisi ve sığınak olarak kullandığı hedefler yerle bir edildi.

31.07.2019 - 9:28
31.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Harekatı ile koordineli olarak başka operasyonlarda gerçekleştiriliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada operasyon kapsamında Kuzey Irak’ta Zap ve Metina bölgelerine hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Terör inleri yerle bir edildi

Düzenlenen hava harekatında terör örgütü PKK’nın barınak, sığınak ve silah mevzisi olarak kullandığı hedefler bir bir imha edildi. Bölgede dün düzenlenen operasyonlarda 7 terörist Kuzey Irak’ta öldürülmüş, 2 terörist ise saldırı amacıyla sınırı geçmeye çalışırken sınır birlikleri tarafından etkisiz hale getirilmişti. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada güvenlik güçlerinin kararlılıkla operasyonlara devam ettiğini duyurdu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim