MSB 13 Bin Personel Alımı Yapacak! KKK Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Şartları

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı başvuru şartları neler? KKK Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları ne zaman yapılacak? MSB 13 Bin Personel Alımı Hakkında detaylı bilgiler haberimizde…
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
2 Mart 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Milli Savunma Bakanlığı 13 bin sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda adaylarda aranan şartlar belirtildi. Peki, Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı şartları neler? MSB 13 Bin Personel Alımı başvuruları ne zaman başlayacak? KKK Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları ne zaman bitecek?

MSB SÖZLEŞMELİ ER ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Milli Savunma Bakanlığı 2019 sözleşmeli er alımı ile ilgili genel başvuru şartlarının bulunduğu Kılavuz yayınlandı. Başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre MSB sözleşmeli er alımı genel başvuru şartları şu şekilde;

  • Kuzu yayınlandığı tarihten itibaren ön başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr Internet adresi üzerinden başvuru programı kullanma talimatını okuduktan sonra yapılabilecek.
  • Asıl başvurular ise adaylardan istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gerilmesi ve belgelerin kayıt kuruluna teslim edilmesi sonucu olacak.
  • Milli Savunma Bakanlığı tarafından başvuruları uygun bulunan adayların kabulleri ile seçim aşaması sınavları internet üzerinden yayınlanacak tarihlerde Ankara’da yapılacak.

  • Sözleşmeli er alımı sürecinde her türlü duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak. Sınav tarihleri ve seçim aşaması ile ilgili herhangi bir adrese tebliğ olmayacak.
  • MSB’nin ihtiyaçları doğrultusunda başvuru başlangıç ve bitiş tarihleri değiştirilebilecek.
  • Seçim sınavları kapsamında adaylara yazılı sınav yapılmayacak Sadece fiziki yeterlilik testi ve mülakat yapılacak.
  • Adayların fiziki yeterlilik testine katılabilmesi için aq8d örneği bulunan Hekim Sağlık raporu alarak gelmeleri istenecek.
  • Adaylar seçim aşamalarına geldikleri sırada yanlarında kendilerine ait ehliyet diploma askeri diyet başarı belgesi, kurs belgesi gibi belgeleri yanlarında bulunduracak.
  • Kılavuzu yayınlandığı tarihten itibaren kılavuzda bulunan esaslar yürürlüğe girecek, MSB ihtiyaçları doğrultusunda yürütme ve yargı organları kararları ile değiştirilebilecek.

BAŞVURU KILAVUZU VE BAŞVURU FORMUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com