Haber

Motosiklet Kazası Geçiren Cem Kınay’ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

Nevşehir’de motosikleti ile dolaştığı sırada trafik kazası geçirerek yaralanan Turizm sektörünün tanınmış isimlerinden 61 yaşındaki Kınay’ın sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı. Kazanın ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan ve burada tedavi altına alınan Cem Kınay’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve bir süre sonra servis şartlarında tedavisine devam edileceği belirtildi.

Nevşehir Acıgöl ilçesi organize sanayi bölgesinde 3 gün önce meydana gelen trafik kazasında turizm sektörünün tanınmış isimlerinden ve motosiklet tutkusu ile bilinen Cem Kınay, bölgede gezinti yaptığı sırada iddiaya göre 34 BOH 376 plakalı motosikleti ile dengesini kaybederek düştü.

İhbar üzerine olay yerine ulaşan sağlık ekipleri kazada yaralanan Kınay’ı Nevşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Acil serviste yapılan ilk müdahalede kaburgalarında kırık olduğu belirlenen Kınay Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kınay’ın göğüs Cerrahisi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Yoğun Bakımdan Çıkarılacak

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney,  yoğun bakımda 3 günden bu yana tedavi gören Cem Kınay’ın sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Nevşehir’de ilk müdahalenin yapıldığını ardından hastanın kendilerine sevk edildiğini belirten Güney, iki göğüs kafesinde de kaburga kırıkları bulunduğunu ve hava kaçağı nedeniyle göğüs tüpü takıldığını ifade etti. Hastanın ilk müdahalesinde kaburga kırıklarının yanı sıra 2 köprücük kemiği ve sağ kürek kemiğinde de kırıklar olduğunun belirlendiğini söyleyen Güney, ERÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Yoğun Bakım Servisi’nde hastayı takip ettiklerini dile getirdi.

Genel Durumu İyi

Yapılan yakın takip sonucunda Kınay’ın genel durumunda iyileşme olduğunu belirten Güney, Bir süre sonra yoğun bakımın servisinden çıkarılacağını ve özel odada servis şartlarında tedavisinin devam edeceğini söyledi. Ayrıca hastane yetkilileri tarafından yapılan açıklamada hava basıncı nedeniyle Cem Kınay’ın İstanbul’a sevk edilmesinin mümkün olmadığı tedavisine burada devam edileceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu