Teknoloji

Modern Tasarımıyla Göz Kamaştıran Yeni Elektrikli Otomobil Audi Q6 e-tron Tanıtıldı!

Performans ve tasarım alanlarında üst düzey otomobilleri ile tanınan Audi, piyasadaki elektrikli otomobil trendini takip etmek adına e-tron serisine yeni bir araç daha ekledi.

Almanya merkezli üretici, modern tasarımı ile göz kamaştıran Audi Q6 e-tron modelini tanıttı. İşte detaylar…

Volkswagen bünyesindeki otomobil üreticisi Audi, yeni elektrikli SUV modeli Audi Q6 e-tron’u tanıttı.

Modern tasarımıyla herkesi hayran bırakan yeni otomobil, ikonikleşen e-tron hatları ve sportif görünümü ile de dikkat çekiyor.

Audi Q6 e-tron, ana gövdenin her bir yanına yayılan ışıklandırma sistemi ve kapalı ızgara detayları ile elektrikli bir araç olduğunu ilk bakışta ilan ediyor.

İç mekan tasarımında da üreticisinin ismini hak eden yeni SUV modeli, bir otomobil kullanıcısının iç mekanda istediği her şeyi sunuyor.

Audi Q6, direksiyon alanında üç farklı büyük boyutlu ekrana ev sahipliği yapıyor. Bu ekranlardan biri tamamıyla yolculara özel olurken diğer iki panel bilgi-eğlence ve gösterge ekranı olarak kullanılıyor.

Q6’da bulunan üç ekrandan ikisi olan tam dijital gösterge ekranı ile bilgi-eğlence ekranı, sırasıyla 11.9 inç ve 14.5 inç boyutunda.10.9 inç büyüklüğündeki ekran ise sahip olduğu yansıma engelleyici özellik nedeniyle sürücünün seyahat halindeyken ekranı tam olarak görememesini sağlıyor.

Bununla beraber yapay zeka teknolojisini de büyük ölçüde destekleyen e-tron, “Hey Audi” komutu ile aktif hale getirilebilen yapay zekalı bir sesli asistanı da bünyesinde barındırıyor.

‘Hey Audi’ komutlu yeni sesli asistan, sahip olduğu yapay zeka desteği sayesinde adeta yeni işe başlayan bir asistan farksız şekilde çalışabiliyor. Otomobil kullanımı ile beraber sürücüleri, yolcuları ve yolları gittikçe daha iyi tanıyacak sesli asistan, araç ve seyahat hakkındaki her şeyde yardımcı olabilecek.

Teknik özelliklerinin henüz açıklanmadığı elektrikli Audi Q6, Porsche firması ile ortak geliştirilen yeni Premium Platform Electric mimarisi sayesinde tasarım tarafında olduğu kadar performans tarafında da modern bir otomobil.

e-tron aliesinin son üyesi, 2024 yılında düzenlenecek bir lansman ile daha kapsamlı bir şekilde sergilenecek. Seri üretim ve satış aşamalarının ise 2025’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Peki siz yeni Audi Q6 e-tron hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Kaynak: https://onedio.com/haber/modern-tasarimiyla-goz-kamastiran-yeni-elektrikli-otomobil-audi-q6-e-tron-tanitildi-1171290

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu