Mısır’ın Eski Devlet Başkanı Mursi Mahkeme Salonunda Hayatını Kaybetti

Mısır’ın eski devlet başkanı Muhammed Mursi, geçirdiği kalp krizi sonucunda mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Mısır’da darbe ile görevden uzaklaştırılan, demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kalp krizi sonucunda mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama Mursi’nin ölüm haberinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ilk açıklama geldi. Mursi’ye Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sisi’nin şu […]

18.06.2019 - 10:40
18.06.2019 - 11:17
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Mısır’ın eski devlet başkanı Muhammed Mursi, geçirdiği kalp krizi sonucunda mahkeme salonunda hayatını kaybetti.

Mısır’da darbe ile görevden uzaklaştırılan, demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kalp krizi sonucunda mahkeme salonunda hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Mursi’nin ölüm haberinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ilk açıklama geldi. Mursi’ye Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sisi’nin şu ana kadar 50 Mısırlıyı idam ettiğini söyledi.

Mursi’nin ölüm haberi ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bir açıklama yaptı. Bakan Çavuşoğlu, Darbeyle iktidardan uzaklaştırılan Mursi’nin dik duruşunu unutmayacaklarını söyledi.

TBMM Başkanı Şentop’tan Mursi Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Bşkanı Mustafa Şentop’ta Mursi’nin ölüm haberinin ardından bir mesaj paylaştı. Hapsedilmesine rağmen Mursi’nin kendisini hapsedenlerden daha hür olduğunu söyleyen Şentop, Türkiye’nin ve Türk milletine sağlam bir dostu olan Mursi’ye Allah’tan rahmet diledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim