Mısır’da Camiye Saldırı: 235 Ölü!

Mısır bölgesinde bulunan bir camiye bombalı ve silahlı saldırı düzenledi.

25.11.2017 - 2:08
25.11.2017 - 2:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Terör örgütleri her geçen gün dünyanın farklı noktalarda saldırılar yapmaya devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Fransa, İngiltere gibi ülkelerde bombalı saldırılar düzenlenmiş, bunun yanı sıra Suriye, Mısır gibi ülkelerde de sürekli olarak masum vatandaşlara saldırılar düzenleniyordu. Mısır’da gerçekleştirilen saldırılara bir yenisi daha eklendi ve Gazze sınırına yakın olan Ariş kentinde yer alan bir camiye bombalı saldırı düzenlendi. Ayrıca bomba patlatıldıktan sonra teröristlerin silahlarla saldırdığı belirtiliyor. Cuma namazı saatinde gerçekleştirilen patlama sonrasında ölenlerin sayısının en az 235 kişi olduğu ve bu rakamın her geçen dakika artış gösterebileceği belirtildi. Bölgedeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Saldırıyı Yapanlar Henüz Belirlenmedi

Yetkililerden yapılan detaylı açıklamalarda ise saldırı sonrasında katliamın büyük olduğu ve ölenlerin sayısının 235’ten fazla olduğu belirtildi. Öte yandan saldırıyı yapan terör örgütü ya da teröristler hakkında herhangi bir bilginin bulunmadığı, çalışmaların da sürdüğü açıklandı.

Bilindiği üzere Mısır yönetimi tarafından Refah Sınır Kapısı 3 günlüğüne açılmış ve misafir alımına başlanılmıştı. Yapılan araştırmalara göre terör saldırısının tamamen turistik gezileri hedef aldığı ve rezervasyonların iptal edilmesi için yapıldığı belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başbakan Yıldırım ise camide Cuma namazı vesilesiyle namaz kılanların üzerine bomba atıldığını ve bunun Müslümanlık ya da insanlık ile asla bağdaştırılamayacağını belirtti. Saldırı sonrasında Türkiye’den de yoğun tepkiler yağdı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim