Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

“Minimum 7,3 Deprem Geliyor” Diyen Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

Geçtiğimiz hafta peş peşe yaşanan deprem olayları vatandaşı panik haline soktu. Son olarak Marmaris açıklarında 5,4 büyüklüğünde meydana gelen deprem akıllarda büyük bir depremin belirtisi mi? şeklinde soruların gelmesine neden oldu. Konuyla ilgili Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi. Naci Görür kimdir? Türkiye’yi bekleyen deprem gerçeği nedir?
Eklenme:
 “Minimum 7,3 Deprem Geliyor” Diyen Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

Son günlerde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan depremler vatandaşlarda korku yarattı. Bilim Akademisi Üyesi ve aynı zamanda deprem uzmanı olan Prof. Dr. Naci Görür, Marmaris açıklarında Akdeniz’de meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem hakkında açıklamada bulundu.  Naci Görür kimdir? Türkiye’yi bekleyen büyük deprem gerçeği.

Ocak ayı içinde Elazığ’da meydana gelen depremi aylar öncesinden tahmin eden Görür, İstanbul için kritik uyarılarda bulundu. Minimum 7,3 büyüklüğündeki depremin yaşanacağını ve bu işin şakası olmadığını vurgulayan Görür, önlemlerin vakit kaybetmeden alınması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin deprem bölgeleri içinde 10. sırada olduğunu söyleyen Prof. Görür; “Minimum 7,3’lük deprem geliyorum diyor. İstanbul’un yapı stoğunun yüzde 60’nın zafiyet içinde olduğu bir yerde sonuçlarını da ağır olacak” dedi.

Kanal İstanbul’un, Marmara’ya açılan kıta sahanlığında canlı fay hatları olduğunu ve gerekli tedbirler alınmadığını ve deprem gerçeğinin yeteri kadar önemsenmediğini eleştiren Prof. Dr. Naci Görür, büyük tsunami tehlikesinin olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

1947 Elazığ doğumlu olan Naci Görür, 1966 yılında İTÜ Maden Fakültesi’ni kazanan Profesör Dr. Naci Görür, lisansını İTÜ Öğretim Üyesi Aday Adayı Bursu ile tamamladı. 1971 yılında Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Y.Mühendis olarak mezun oldu. 1973 yılına kadar İTÜ’de asistan olarak çalıştı. Yer Bilimci, Sedimantoloji ve Deniz Jeolojisi konularında uzmandır.


İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap