Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

“Minimum 7,3 Deprem Geliyor” Diyen Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

Geçtiğimiz hafta peş peşe yaşanan deprem olayları vatandaşı panik haline soktu. Son olarak Marmaris açıklarında 5,4 büyüklüğünde meydana gelen deprem akıllarda büyük bir depremin belirtisi mi? şeklinde soruların gelmesine neden oldu. Konuyla ilgili Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi. Naci Görür kimdir? Türkiye’yi bekleyen deprem gerçeği nedir?
Eklenme:
 “Minimum 7,3 Deprem Geliyor” Diyen Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

Son günlerde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan depremler vatandaşlarda korku yarattı. Bilim Akademisi Üyesi ve aynı zamanda deprem uzmanı olan Prof. Dr. Naci Görür, Marmaris açıklarında Akdeniz’de meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem hakkında açıklamada bulundu.  Naci Görür kimdir? Türkiye’yi bekleyen büyük deprem gerçeği.

Ocak ayı içinde Elazığ’da meydana gelen depremi aylar öncesinden tahmin eden Görür, İstanbul için kritik uyarılarda bulundu. Minimum 7,3 büyüklüğündeki depremin yaşanacağını ve bu işin şakası olmadığını vurgulayan Görür, önlemlerin vakit kaybetmeden alınması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin deprem bölgeleri içinde 10. sırada olduğunu söyleyen Prof. Görür; “Minimum 7,3’lük deprem geliyorum diyor. İstanbul’un yapı stoğunun yüzde 60’nın zafiyet içinde olduğu bir yerde sonuçlarını da ağır olacak” dedi.

Kanal İstanbul’un, Marmara’ya açılan kıta sahanlığında canlı fay hatları olduğunu ve gerekli tedbirler alınmadığını ve deprem gerçeğinin yeteri kadar önemsenmediğini eleştiren Prof. Dr. Naci Görür, büyük tsunami tehlikesinin olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

1947 Elazığ doğumlu olan Naci Görür, 1966 yılında İTÜ Maden Fakültesi’ni kazanan Profesör Dr. Naci Görür, lisansını İTÜ Öğretim Üyesi Aday Adayı Bursu ile tamamladı. 1971 yılında Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Y.Mühendis olarak mezun oldu. 1973 yılına kadar İTÜ’de asistan olarak çalıştı. Yer Bilimci, Sedimantoloji ve Deniz Jeolojisi konularında uzmandır.


İlgili Yazılar
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Yorum Yap