Sosyal MedyaSpor

Milli Voleybolcumuz Hande Baladın’ı Tehdit Eden Sanık İlk Duruşmada Tahliye Edildi

Filenin Sultanları'nın başarılı isimlerinden Hande Baladın, geçtiğimiz aylarda kendisini  sosyal medyadan tehdit eden şahsı şikayet etmişti.

İğrenç mesajlar göndererek sporcumuzu tehdit eden şahıs, herkesi tedirgin etmişti. Bugün düzenlenen ilk duruşmada ise sanığın tahliyesine karar verildi.

25 yaşındaki milli voleybolcumuz Hande Baladın’ın geçtiğimiz aylarda sosyal medyadan tehdit dolu mesajlar aldığı ortaya çıkmıştı.

Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre Mustafa Neşeli isimli şahsın Hande Baladın’a sosyal medyadan sık sık iğrenç tehditlerle dolu mesajlar attığı ifadelerine yer verilmişti.

Milletler Ligi şampiyonluğu üzerine yaşanan bu olay, sosyal medyada ise büyük bir tepkiyle karşılanmıştı.

Şahsın sadece Hande Baladın’a değil, takımına yönelik mesajlar attığı da ortaya çıkmıştı. Baladın’ın oynadığı Eczacıbaşı takımına ‘Sizin isminizin kurtuluşu yok. Birinizden birine zarar vermezsem sizden beter olayım’ tehditleri savrulmuştu.

Hande Baladın’a ise ‘yüzüne asit atarım’ ve ‘spor kulubüne giderken arabanı tararım’ gibi kan dondurucu mesajlar attığı ortaya çıkmıştı.

‘Alenen tehdit taciz ne varsa uyguladım.’

‘Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok.’

‘Elimde benzin olsa diri diri döküp yakacağım’ diyerek tehditler savuran kişiye Baladın, can güvenliğinden endişe ederek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Savcılık, Mustafa Neşeli adlı şahsın ‘Zincirleme şekilde kadına karşı silahla tehdit’ suçundan 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

7 Eylül’de düzenlenen ilk duruşmaya sanık Mustafa Neşeli SEGBİS (Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi ()ile katıldı.

Hande Baladın ise  yoğun maç programı nedeniyle duruşmaya katılmadı. Baladın’ı avukatı temsil etti. Hakim, Neşeli’nin cezaevindeyken gözlem altına alınması için  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yazı yazıldığını, hastanenin 11 Eylül 2023 tarihine randevu verdiğini tutanağa geçirdi.

Mahkeme, sanığın savunmasının alınmış olması ve tutukluluktan beklenen gayenin gerçekleşmiş olması nedeniyle tahliyesine karar verdi.

Mustafa Neşeli, kamu personeli olduğunu ve Hande Baladın’la yüz yüze bir tanışıklığı olmadığını belirtti. Yakınlık hissetmeye başladım, mesajları ben yolladım diyen sanık, özel bir sağlık durumu olduğunu belirterek pişmanlık duyduğunu dile getirdi.

Sanığın avukatı eylemin silahlı olmadığını belirterek tahliyesini isterken Baladın’ın avukatı ise tutukluluk halinin devamını talep etti.

Aile Bakanlığı avukatı da katılma talebinde bulunarak sanığın cezalandırılmasını istedi. Duruşma savcısı da sanığın tutukluluk halinin devamını talep ederken mahkeme sanığın tahliyesine ve dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine karar verdi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/milli-voleybolcumuz-hande-baladin-i-tehdit-eden-sanik-ilk-durusmada-tahliye-edildi-1171274

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu