Milli Savunma Bakanlığından Uzman Erbaş ve Uzman Onbaşı Alımı Hakkında Önemli Duyuru

Milli Savunma Bakanlığı, Uzman erbaş ve Uzman Onbaşı alımı için detayları yayınladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada en az ilkokul mezunu adaylar arasından alım yapılacağı belirtilirken aynı zamanda alımların ağırlıklı olarak askere giden adaylar arasından yapılacağı ifade edildi.

19.07.2019 - 16:56
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan alım ilanları asker olmak için hazır bekleyen yüz binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na en az lise mezunu adaylar arasından uzman erbaş alımı yapılacağını duyurmuştu. Aynı zamanda binlerce kişi uzman onbaşı alımlarının ne zaman olacağı ve nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalar yapıyordu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile uzman erbaş ve uzman onbaşı alımı hakkında detaylar ortaya çıktı.

Başvurular alınmaya başlandı

16 Temmuz tarihinde yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesinin ardından ilk duyuru yapılmıştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda askerlik yapacak olan yedek subay- yedek astsubay ve erbaş/er başvurularının alınmaya başlandığı açıklanmıştı. Yeni Askerlik sisteminden faydalanmak isteyen adaylar askerlik şubelerinden ya da e-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirmeye başladı. Askere gidecek gençler için son başvuru tarihi ise 31 Temmuz 2019 olarak belirlendi.

Askere giden adaylar uzman onbaşı ve uzman erbaş olabilecek

Uzman Onbaşı ve uzman erbaş olmak isteyen adaylar için yeni askerlik sistemi ile birlikte işler biraz daha kolaylaştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklamada askerliğini yaptığı sırada uzman erbaş ve uzman onbaşı alımlarına başvuru yapan adaylara öncelik verileceğini duyurdu. Adaylar askerdeyken başvuru yapmaları ve mülakatta girmeleri durumunda aynı zamanda ek puan alacaklar. Bu durumda da uzman erbaş ve uzman onbaşı olmaları diğer adaylara göre daha kolay hale gelecek. En az ilkokul mezunu adaylar uzman onbaşı alımları için başvuru yapabilecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Eylül ve Ekim aylarında uzman erbaş alımı ilanı açılması bekleniyor.

Diğer şartları taşımaları durumunda rütbe yükseltebilecekler

Askerlik görevleri sırasında uzman onbaşı ve uzman erbaş olan adaylar diğer şartları da taşımaları durumunda daha sonra astsubay ve subay olarak rütbelerini yükseltebilecek. En az ön lisans mezunu adaylar astsubay olabilmek için başvuru yapabilirken subay olabilmek için de lisans ve lisansüstü mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim