Haber

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Pençe Harekatı ve Devam Eden Diğer Operasyonlar Hakkında Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kuzey Irak Hakurk’ta devam eden Pençe Harekatı ve diğer operasyonlar hakkında açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada Pençe Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 58 olduğu belirtildi. Aynı zamanda Irak’ın kuzeyinde devam eden diğer operasyonlar ile birlikte toplam 96 terörist etkisiz hale getirildi.

Kuzey Irak’ta Hakurk bölgesinde 4 haftadan bu yana devam eden Pençe Harekatı hakkında Milli Savunma Bakanlığı yeni açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Pençe Harekatı kapsamında bugün bir teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Bakanlık operasyonun başladığı günden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının ise 58 olduğunu açıkladı. Aynı zamanda Kuzey Irak’ta bütün bölgelerde devam eden operasyonlarda toplam 96 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Toplam 96 Terörist Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Kuzey Irak, Kandil, Avaşin-Basyan ve Metina gibi bölgelerde güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonların yanı sıra Pençe Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı belli oldu. 27 Mayıs tarihinde başlayan Pençe Harekatı kapsamında bugüne kadar Hakurk bölgesi dışında yürütülen terör operasyonlarında etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısı 38 oldu.

Kuzey Irak’ın Hakurk Bölgesinde ise etkisiz hale getirilen 58 terörist ile birlikte toplam sayı 96’ya ulaştı. Bölgede arama tarama faaliyetlerini de yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, terör örgütü tarafından sığınak olarak kullanılan 8 odalı bir mağara belirledi. Mağaranın içerisinde yapılan arama sonucunda bir Zagros keskin nişancı silahı, 1 doçka uçaksavar silahı, 2 AK-47 piyade tüfeği ve 2 BKC makineli tüfek ile bunlara ait Çok miktarda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör operasyonlarının büyük bir kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu