Milli Savunma Bakanlığı’ndan ABD ile koordineli kurulacak güvenli bölgeye ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de ABD ile koordineli olarak kurulması planlanan güvenli bölge hakkında açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin daha önce açıklanan ve hala geçerliliğini koruyan görüşmelerinde herhangi bir değişiklik olmadığı bildirildi.

15.08.2019 - 20:15
16.08.2019 - 11:21
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Suriye’de ABD ile koordineli olarak kurulması planlanan güvenli bölge konusunda Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada Suriye’nin kuzeyinde ABD ile koordineli olarak kurulması planlanan güvenli bölgeye yönelik son günlerde basında yer alan ve Türk ve ABD’li yetkililere dayandırılan haber ve yorumların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Görüşmelerde herhangi bir değişiklik yok

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasının devamında güvenli bölgeye yönelik olarak ABD ile koordineli yürütülen faaliyetlerin Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklandığı ifade edilirken, Türkiye’nin bu kapsamda daha önce açıklanan ve halen geçerliliğini koruyan görüşlerinde herhangi bir değişiklik olmadığı belirtildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim