Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma personel alımı kapsamında çok sayıda ilan yayınladı

Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan ilana göre askeri personel, sivil memur ve kolluk kuvveti alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlarda mezuniyet şartı aranmazken, lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği öğrenildi.

15.07.2019 - 11:35
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı ve jandarma tarafından, uzman erbaş, sivil memur, korucu, subay ve astsubay alımı yapılacağı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı peş peşe personel alımı ilanları yayınlarken, yayınlanan ilanlar da en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri belirtildi. Farklı ilanlarla alım yapacak olan Milli Savunma Bakanlığı bazı ilanlarında KPSS şartı ararken bazılarında ise KPSS’siz alım yapacağını belirtti.

MSB personel alımı genel başvuru şartları

Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açılan personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adayların bazı genel başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Ayrıca ilanlarda da adaylardan özel istenen bazı şartlar bulunuyor. MSB personel alımı genel başvuru şartları şu şekilde;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Erkek olmak
 • Evli ya da çocuklu olmamak
 • Herhangi bir kadınla nikahsız birliktelik yaşıyor olmamak
 • Eğitimini yurtdışında tamamlayanlar için diplomaların yurt için de geçerli olduğunu belirten onaylanmış denklik belgesi almak.
 • Arşiv soruşturması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
 • Silah taşımaya hukuki anlamda bir engeli bulunmamak
 • Adayların yapılan sağlık kontrolünde sağlık koşullarına elverişli olması.

MSB sivil memur alımı yapılacak iller

Milli Savunma Bakanlığı Devlet Personel Daire Başkanlığı üzerinden çok sayıda ilanı yayınladı. Bunlardan biri de Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı için yapılacak alımlar. Yayınlanan ilanına göre KPSS 2019/1 kapsamında alım gerçekleştirecek olan Milli Savunma Bakanlığı, alacağı personelleri mühendis kadrosunda istihdam edecek. Yapılacak olan mühendis alımında adayların Eskişehir, Balıkesir ve Hatay’da görevlendirileceği öğrenildi. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Elektrik mühendisliği bölümünden mezun olan adaylar bu bölümlere başvuru yapabilecek.

Deniz kuvvetleri uzman erbaş alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından uzman erbaş alımı ilanı yayınlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adayların ilana başvuru yapabileceği belirtilirken alımların KPSS puanı ile olacağı ifade edildi. Ayrıca askerliğini yapmış ve hala yapmakta olan adaylar da ilana başvuru yapabilecekler.

MSB Bando astsubay alımı ilanı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan başka bir ilanda ise bando astsubay alımı yapılacağı belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda KPSS şartı olmadan bando sınıfına subay ve astsubay alımı yapılacağına yer verildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınacak olan muvazzaf subaylarda aranan genel şartlar şu şekilde;

 • Lisans mezunu adaylar için 27 yaşından büyük olmamak
 • Lisansüstü eğitimini tamamlayan adaylar için 32 yaşından büyük olmamak

Muvazzaf astsubaylarda ise aranan şartlar şu şekilde;

 • Ön lisans mezunu adaylar için 25 yaşından büyük olmamak
 • Lisans mezunu adaylar için 27 yaşından büyük olmamak.

Jandarma Genel Komutanlığı korucu alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nda görevlendirilmek üzere 400 Korucu alımı yapılacak. Korucu alımı için mezuniyet şartı aranmazken başvuruların 19 Temmuz 2019 tarihine kadar süreceği öğrenildi.

Jandarma lise mezunu subay alımı

Aynı zamanda Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından subay alımı yapılacak. Subay alımı için adaylardan YKS puanı istendiği öğrenildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim