Milli Savunma Bakanlığı Pençe Harekatı Kapramında 153 Mayın ve EYP ile 177 Mağaranın İmha Edildiğini Duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta Hakurk bölgesinde Mart ayının son günlerinden bu yana devam eden Pençe Harekatı hakkında bilgilendirme yaptı.

16.07.2019 - 17:05
16.07.2019 - 18:06
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Irak’ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde Mart ayının sonundan bu yana başarılı şekilde devam eden Pençe Harekatı hakkında son bilgiler verildi. Pençe Harekatında son durumu paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, güvenlik güçlerinin bugüne kadar 153 mayın ve EYP imha ettiğini, aynı zamanda terör örgütü PKK tarafından kullanılan 177 Mağara ve sığınağın içindeki malzemeler ile birlikte kullanılamaz hale getirildiğini duyurdu.

Pençe-2 Harekatı başlamıştı

Milli Savunma Bakanlığı 27 Mart tarihinde Irak’ın kuzeyinde bulunan Hakurk bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik Pençe Harekatı’nın başladığını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise Pençe Harekatı ile koordineli şekilde Pençe-2 Harekatı’nın başladığı ve operasyonun daha geniş bir alana yayıldığı açıklanmıştı. Irak’ın kuzeyinde teröristlere göz açtırmayan güvenlik güçleri terörle mücadeleye kararlı bir şekilde devam ediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim