Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak’ta 2 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Pençe Harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyinde bulunan terör hedefleri vuruldu. Bakanlık operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

01.07.2019 - 10:29
01.07.2019 - 11:09
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak Pençe Harekatı koordineli olarak, Kuzey Irak’ta bulunan Avaşin-Basyan bölgesine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre teröristler tarafından barınak ve sığınak olarak kullanılan hedeflerin vurulduğu ve iki teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Pençe Harekatı Son Durum

Pençe Harekatı 27 Mayıs tarihinde Kuzey Irak’ta bulunan terör hedeflerinin imha edilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından havadan ve karadan başlatılan operasyona verilen isimdir. Güvenlik güçleri bugüne kadar bölgede 100’e yakın teröristi etkisiz hale getirdi. Aynı zamanda Pençe Harekatı koordineli olarak bölgede başka operasyonlarda yürütülüyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim